21 Mayıs Salı 2024

Türk askerine dil uzatmıştı... TTB'nin yeni başkanının kirli sicili!

Türk askerine dil uzatmıştı... TTB'nin yeni başkanının kirli sicili!

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 'Kapatılsın' dediği ve haftalardır Türkiye'nin gündeminde olan Türk Tabipler Birliği (TTB) yeni başkanını seçti. TBB'ye başkan olan Şebnem Korur Fincancı, PKK elebaşı Abdullah Öcalan için özgürlük istemiş, Türk askerine dil uzatmış ve sözde Ermeni soykırımını savunmuştu...

 

İdeolojik hesaplar yaparak hükümetin attığı her adımın karşısına yer alan Türk Tabipler Birliği'ne karşı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "kapatılsın" çağrısı yapmıştı.

 

MHP Lideri'nin bu çağrısının ardından siyasi isimler arasında tartışmalar çıkmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipler Birliği'nin kapatılmasını saçma olarak değerlendirirken, CHP'ye HDP'den de destek geldi.

 

SEÇİMLERİN KAZANANI ŞEBNEM KORUR FİDANCI

 

Tartışmalar devam ederken Türk Tabipler Birliği yeni başkanını belirlemek üzere seçime gitti. Seçimlerin kazananı Şebnem Korur Fidancı oldu.

 

TTB Başkanı olan Fidancı, geçmişte oldukça tartışılan açıklamalara imza atan bir isim olarak biliniyor.

 

HENDEK OPERASYONLARINA KARŞI İMZA TOPLADI, TÜRK ASKERİNE DİL UZATTI

 

Türk askerinin hendek kazan teröristlere yönelik operasyonlar düzenlediği dönemde imza toplayan isimlerden biri olan Fidancı, Türk askerini Cizre'de katliam yapmakla suçladı.

 

ERMENİ YALANLARINI SAVUNUYOR

 

Ermenistan'ın soykırım yalanlarını da savunan Şebnem Korur Fidancı, verdiği bir röportajda "Bahattin Şakir, Teşkilatı Mahsusa'nın siyasi masa şefi. Özellikle de Ermenilerin katledilmesinde, soykırım sürecinden birinci derecede sorumlu olan kişilerden biri olarak adı geçen insan. Tabii bir hekimin, özellikle de insanların katledilmesininde oynadığı rol hepimiz için çok ağır. Hep beraber, özellikle meslektaşları olarak utanç duymamak elde değil elbette." ifadelerini kullanmıştı.

 

ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK İSTEDİ

 

Şebnem Korur Fidancı, İmralı'da tutuklu bulunan PKK elebaşı Abdullah Öcalan için kurulan "Öcalan'a Özgürlük Platformu"nun da kurucuları arasında yer aldı.

 

PKK GAZETESİNE DESTEK

 

Fidancı, PKK'nın gazetesi olarak bilinen ve daha sonra kapatılan Özgür Gündem'in de bir dönem nöbetçi genel yayın yönetmenliği görevini yapmıştı.

 

Kaynak: superhaber.tv

Yeni Yorum