30 Eylül Cumartesi 2023

'Uçakları satacağım' diyen Kemal Kılıçdaroğlu özel uçağından poz verdi

'Uçakları satacağım' diyen Kemal Kılıçdaroğlu özel uçağından poz verdi

İktidara gelmeleri halinde cumhurbaşkanlığı uçaklarını satacağını vadeden Yedili Masa’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun özel uçağından yeni fotoğraf paylaşıldı. Sunucusu Barış Bozkurt sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu ile fotoğraflarını paylaştı. Her fırsatta uçakları satacağını vadeden Kılıçdaroğlu'nun sürekli özel uçakları kullanması 'ikiyüzlülük' olarak değerlendirilirken, oluşturmaya çalıştığı 'mütevazılık' algısı bir kez daha tutmadı.

 

CHP ve Kandil destekli Yedili Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, her fırsatta cumhurbaşkanı seçilmesi halinde cumhurbaşkanlığı uçaklarını satacağı iddiasında bulunuyor. Ancak seçmenleri üzerinde algı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu’nun yaptığı özel uçak seyahatlerine bir yenisi daha eklendi.

Sunucusunun fotoğrafı ifşa etti

 

Sunucusu Barış Bozkurt sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu ile fotoğraflarını paylaştı. “Benim de fotoğrafım var” mesajını yazan Bozkurt’un paylaşımında ilk dikkat çeken mekanın özel uçak olması.

 

“O uçakları satacağım” demişti

 

Paylaşılan fotoğraflar sonrası Kılıçdaroğlu’nun “Yine söylüyorum, söke söke alacağım ve o uçakları satacağım. Ben söylersem gelirim ve yaparım, hiçbir güç, sen dahil engel olamazsın” sözleri akıllara geldi.

 

Minibüs ile mütevazılık algısı da işe yaramadı

 

HDP’nin koalisyon ortağı olduğu Yedili Masa’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman'da Saadet Partisi tarafından düzenlenen iftar programına nisan ayının başında özel uçakla gitmişti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise 'minibüs ile yolculuk' görüntüsünü sosyal medyadan paylaşarak 'mütevazılık' algısı vermeye çalışmıştı. Özel sosyal medya paylaşımında "Millet İttifakımızın Cumhurbaşkanı adayı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcımız Meral Akşener ile birlikte Adıyaman'da Saadet Partisi'nin iftarına gittik. Adıyaman, ne şatafatlar ne Mercedes'ler gördü. 14 Mayıs'tan sonra şatafat bitecek" demişti.

Yeni Yorum