01 Nisan Cumartesi 2023

Ümit Özdağ’ı ciddiye alanlar var! Bayrampaşa’da Suriyelilerin evinin kapısını balta ile kırdılar..

Ümit Özdağ’ı ciddiye alanlar var! Bayrampaşa’da Suriyelilerin evinin kapısını balta ile kırdılar..

Suriyelilere karşı nefret dili kullanan Ümit Özdağ, İlay Aksoy gibi isimlerin provokasyonları sonrası  ırkçı saldırı haberleri de peş peşe geliyor. Bayrampaşa’da bir ev sahibi Suriyeli kirasının evinin kapısını balta ile kırdı.

 

Sosyal medyaya düşen bir video izleyenlerin adeta kanını dondurdu. Görüntülerde 1200 TL olan kirayı 4000 TL'ye çıkarmak isteyen ancak talebini kiracılara kabul ettiremeyen ev sahibinin sinirle eline balta alıp evin kapısını paramparça ettiği anlar yer alıyor. Kiracılarının kapısını parçaladıktan sonra içeri giren ev sahibi, aileye de korku dolu anlar yaşatıyor.

 

Türkiye, sosyal medyaya düşen bu videoyu konuşuyor. İddiaya göre 1200 TL olan kirayı 4000 TL'ye çıkarmak isteyen ev sahibi, sinirle eline balta alıp kiracılarının kapısına dayandı.

 

AİLEYE KORKU DOLU ANLAR YAŞATTI

 

Balta darbeleriyle kapıyı paramparça eden ev sahibi, içeri girdikten sonra ise aileye korku dolu anlar yaşattı.

 

EVİ SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ

 

Sosyal medyaya düşen görüntülerde, kapının parçalarının yerlere döküldüğü ve içeri giren ev sahibinin darmadağın ettiği ailenin evin savaştan çıkmış gibi görünen son hali yer alıyor.

MAĞDUR AİLE’NİN SURİYELİ OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

 

Balta darbeleriyle kapısı parçalanan ev sakinlerinin Suriyeli bir aile olduğu öğrenildi.

 

SİYASİ PROVOKASYONLAR IRKÇI SALDIRILARI BERABERİNDE GETİRİYOR

 

Türkiye’de, Suriyelilere karşı nefret dili kullanan Ümit Özdağ, İlay Aksoy gibi isimlerin provokasyonları sonrası ırkçı saldırı haberlerini de gündeme gelmeye başladı.

 

Eli baltalı ev sahibi, kuyumcu basan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı akıllara getirdi.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Suriye uyruklu Türkiye vatandaşı bir kişinin kuyumcu dükkanına girip kimlik ve ruhsat sordu. Çektiği görüntüleri "Bunlardan 900 bin tane daha var" diyerek paylaştı.  

Öte yandan, Ümit Özdağ ve İlay Aksoy’un göçmelere karşı ırkçı dili tepkilere neden oluyor.

Yeni Yorum