25 Nisan Perşembe 2024

Ümitcan Uygun’un uyuşturucu kullandığı görüntülerde yanında bulunan kadın yakalandı

Ümitcan Uygun’un uyuşturucu kullandığı görüntülerde yanında bulunan kadın yakalandı

Ankara'da Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmanın bir numaralı şüphelisi Ümitcan Uygun'un tutuklanmasından sonra Uygun ile uyuşturucu madde kullandığı belirlenen Fadime B. adlı kadın İzmir'de tutuklanarak gözaltına alındı.

superhaber.tv’nin haberine göre; Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü soruşturma kapsamında Ümitcan Uygun, kendisine uyuşturucu veren iki kadınla birlikte görüntülerinin sosyal medyada yer almasından sonra gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

 

Bu kadınlardan T.K Etimesgut'ta yakalandı. Ümitcan Uygun'un kaçmasına yardımcı olduğu iddiasıyla babası Durak Uygun da gözaltına alındı.

Skandal görüntülerde yer alan öteki kadın Fadime B. ise İzmir'de gözaltına alındı. Fadime B., uçakla Ankara'ya getirildi.

 

Ümitcan Uygun hakkında, 'Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek' suçundan işlem yapıldı. Durak Uygun ve T.K. ise emniyette ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

 

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Ümitcan Uygun, 'Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Öte yandan Ümitcan Uygun'un Aleyna Çakır ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada DNA örneklerinin alındığı, uyuşturucu kullanıp kullanmadığının da kan örnekleri alınarak tespit edileceği kaydedildi.

 

 

Yeni Yorum