25 Nisan Perşembe 2024

Üsküdar Kaymakamlığı'ndan, Tanju Çolak'ın bir restorandan paylaştığı görüntüye ilişkin açıklama

Üsküdar Kaymakamlığı'ndan, Tanju Çolak'ın bir restorandan paylaştığı görüntüye ilişkin açıklama

Üsküdar Kaymakamlığı, eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın bir restoranda arkadaşlarıyla yemek yediğine dair sosyal medya hesabından paylaşılan görüntü üzerine yapılan çalışma sonucunda, “Yasak ihlalinde bulunan iş yerine ve şahıslara toplamda 13 bin 876 TL idari yaptırım kararı uygulandığı” bildirildi.

 

Kaymakamlıktan yapılan açıklama şöyle;

 

“Bazı basın yayın organlarında eski milli futbolcu Tanju Çolak ve arkadaşlarının Kovid-19 tedbirleri kapsamında masada yemek servisi yapılması mümkün olmayan bir lokantada yemek yedikleri ve bu yemeğe dair görüntüleri Çolak'ın sosyal medya hesabından paylaştığı haberler yer almıştır.

 

Üsküdar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerimizce yapılan çalışmalarda, paylaşıma konu olan ve içeriği itibarıyla Kovid-19'la mücadele kapsamında alınan tedbirlere aykırılık teşkil eden bu görüntülerin 27 Ocak 2021 tarihinde Çengelköy'de bulunan bir restoranda çekildiği tespit edilmiştir. 

 

Yapılan bu tespitler çerçevesinde Kaymakamlığımızca yasak ihlalinde bulunan iş yerine ve şahıslara toplamda 13 bin 876 TL idari yaptırım kararı uygulanmıştır." denildi.

Yeni Yorum