13 Nisan Cumartesi 2024

Yangın talimatı terör örgütü PKK’nın gazetesinden mi verildi?

Yangın talimatı terör örgütü PKK’nın gazetesinden mi verildi?

Hatay'da ormanları küle çeviren yangın ile ilgili açıklamada bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Ciddi kasıt şüpheleri var" demişti. Konuyla ilgili araştırmalar sürerken, YPG/PKK'nın yayın organı Yeni Yaşam gazetesinin 1 Ekim günündeki manşeti dikkat çekti.

 

Hatay 1. Sulh Ceza Hakimliği; 25 Eylül 2020 tarihinde terör örgütü YPG/PKK'nın yayın organı Yeni Yaşam gazetesinin internet sitesine erişim engeli getirdi. Bunun üzerine terör örgütünün gazetesi yeni bir site açarak yayınını sürdürmeye başladı. Söz konusu karardan 5 gün sonra (1 Ekim 2020) Yeni Yaşam gazetesi "Direnmezsek nefes alamayız" manşetiyle çıktı.

 

ŞÜPHELİ SAYFADA KALİFORNİYA DETAYI

 

Sabah'tan Fatma Damla Kayayerli'nin haberine göre: Gazetenin alt bölümünde ise Kaliforniya'daki orman yangınıyla ilgili büyük bir orman yangını fotoğrafı kullanıldı. PKK'nın yayın organının birinci sayfasında "direnmezsek nefes alamayız" denilmesi, hem de alt bölümde büyük bir orman yangını fotoğrafının kullanılması dikkat çekici bulundu. Gazetenin internet sitesine erişim engelinin, Hatay 1. Sulh Ceza Hâkimliğinden çıkması Hatay'daki yangının YPG/PKK tarafından planlı programlı yaptırıldığını iddialarını gündeme getirdi. 

 

 

Yeni Yorum