11 Aralık Pazartesi 2023

'Yeter, söz milletin' sloganı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP bizi taklit ediyor!

'Yeter, söz milletin' sloganı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP bizi taklit ediyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilecik Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Bilecik'e 20 milyar liralık kamu yatırımı yapıldığını belirten Erdoğan muhalefeti de eleştirdi. Erdoğan, "Bu CHP çıkmış bizi taklit ediyor. Diyorlar 'Yeter, söz milletin.' Bay Kemal bunu biz söyleyeli ne kadar oldu haberin yok mu? Bunlar darbeci darbeci, bunlar vesayetçi." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bilecik'te Yapımı Tamamlanan yatırımların Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

 

Milletimiz tarih boyunca güçlü devletler kurmuş, idaresi altında yaşayan herkesi korumuş, güvende tutmuş, müreffeh kılmıştır. Bu topraklarda Selçuklu'dan Osmanlı'ya oradan Cumhuriyete uzanan her mücadelenin başımızın üzerinde yer vardır. Kendi öz yurdunda garip hale düşürülmeye çalışıldığında bile milletimiz bu vizyonu kaybetmemiş, ecdadın hayallerine sahip çıkmıştır.

Geliştirdiğimiz son teknoloji ürünü İHA'lara Kızılelma adı verirken de bu kavramın işaret ettiği hedefi hayal ediyorduk. Osmanlı Söğüt'te başladığı yolculuğunu önce Bursa, Edirne, İstanbul, Belgrad ve Viyana kapılarına kadar sürdürürken toprak kazanma peşinde değildi, ayak bastığı her yeri eman yurdu haline getirme gayesi taşıyordu.

 

Bu coşkunuz, bu heyecanınız inanıyorum ki 14 Mayıs'ta burası bir başka patlayacak. Buna hazır mıyız? Hayallerini kaybeden Kızılelması kalmayan milletler tıpkı geçmiştekiler gibi tarihin tozlu sayfaları arasına karışmaya mahkumdur. Biz millet olarak hayallerimden asla vazgeçmediğimiz için hala dimdik ayaktayız. Bölgemize ve dünyaya sözümüzü söylüyoruz. Emperyalistlerin kirli düzeni aksine bizim hayallerimiz hep barış ve hakkaniyete dönüktür.

 

Ülkemizi çağın şartlarına göre en iyi eser, hizmet, siyasi etkinlik, ekonomik altyapı, askeri güce kavuşturma mücadelesi veriyoruz. Bazı tarihçilere göre bugün 724'üncü kuruluş yıldönümü olan Osmanlı Devleti'ni kötülüyorsa bilin ki ya mankurttur ya kuyruk acısı vardır.

 

Biz hiçbir zaman sizlerin ve milletimizin hiçbir ferdinin vaktini hamasetle heba etmedik. Allah'ın yardımı ve milletin desteğine güvenerek çıktığımız yolculukta medeniyet ve tarih mirasımızı bize ışık tutan rehber olarak gördük. Ne söylediysek onu yapmanın gayreti içinde olduk. Ne söz verdiysek yerine getirmek için gece gündüz çabaladık.

 

BİLECİK'E 20 MİLYAR LİRALIK KAMU YATIRIMI

 

Sadece tüm kalbimizle inandığımız somut verileri olan bir hakikati dile getiriyoruz. Ülkemizin küçük şehirlerinden biri olan bilecik bunların en yakın şahididir. Bilecik'e son 20 yılda toplam 20 milyar lira kamu yatırımı yaptık.

 

Yapımı süren Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Hızlı Tren Hattı'nı inşallah 2025 yılında bitiriyoruz."

 

Yarın birileri de buralara gelecek. Onlara sormak lazım siz ne yaptınız? Bugün açılışını yaptımız yerlerle artık bilecik'te doğal gaz götürmediğimiz ilçemiz kalmadı. Avantajınız da var. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bilecik'li olunca...

 

Biz sizlere efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Şu hastanelerin güzelliğine bak. Bu bay Kemal SSK'nın genel müdüryken bu hastanelere girilmezdi, girilmez.

 

"BUNLAR DARBECİ, VESAYETÇİ"

 

Biliyorsunuz seçimlere Türkiye Yüzyılı vizyonuyla hazırlanıyoruz. Menderes ne demişti, 'Yeter, söz milletin' demişti. Bu söz yıllardır milletimizin yüreğinde yankılanmaya devam ediyor. Bu CHP çıkmış bizi taklit ediyor. Diyorlar 'Yeter, söz milletin.' Bay Kemal bunu biz söyleyeli ne kadar oldu haberin yok mu? Bunlar darbeci darbeci, bunlar vesayetçi.

Yeni Yorum