01 Nisan Cumartesi 2023

Zeytin Dalı Şehidi Abdullah Taha Koç ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a küfreden PKK yandaşına ‘iyi hal indirimi’ ile tahliye

Zeytin Dalı Şehidi Abdullah Taha Koç ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a küfreden PKK yandaşına ‘iyi hal indirimi’ ile tahliye

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 2018 yılında silah arkadaşları ile birlikte şehit düşen Konyalı Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç’a (23) sosyal medyada küfür dolu hakaretlerde bulunan Erkan Abdioğlu’na (40) şaka gibi bir ceza verildi. ‘Kişinin hatırasına hareket’ suçundan yargılanan Abdioğlu ‘iyi hal’ indirimi ile 11 ay 20 gün hapis cezası verilip, cezası ertelendi.

 

Konyalı Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç (23), 2018’de Zeytin Dalı Harekât bölgesinde 7 silah arkadaşı ile birlikte şehit oldu. Ardından ortaya çıkan telsiz konuşmasında, çatışma ortasında kalan Koç’un, ‘Jetler vursun, gerekirse biz de şehit olalım’ dediği ortaya çıktı.

 

ŞEHİDE KÜFÜR ETTİ

 

Şüpheli Erkan Abdioğlu (40) ise Koç’un defnedildiği yönündeki haberlerin altına, ‘Bu o.ç. nereyi temizleyecekti. Adamı gömerler böyle’ diyerek yorum yaptı. Ailenin şikâyeti üzerine Konya 20’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘Kişinin hatırasına hakaret’ suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılan Abdioğlu’nun, daha önce terör örgütü propagandası yapmaktan soruşturma geçirdiği, Cumhurbaşkanı’na hakaret, terör örgütü propagandası yapma, suçu ve suçluyu övme gibi suçlardan soruşturma ve kovuşturma dosyasının bulunduğu ortaya çıktı.

 

İYİ HAL İNDİRİMİ ALDI

 

Dava sonucunda ‘iyi hal’ indirimi ile birlikte 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Bu ceza da ertelendi. Şehidin babası Ahmet ve annesi Fatma Zehra Koç ise mahkemenin verdiği bu karara isyan etti. Aile kararı istinaf mahkemesine taşıdı.

 

SON GÖRÜNTÜSÜ YÜREK DAĞLAMIŞTI

 

Zeytin Dalı Harekâtı Şehidi Astsubay Abdullah Taha Koç’un Suriye’de şehadet şerbeti içmeden önce çekilen görüntüsü ise tüm Türkiye’yi ağlatmıştı.

Yeni Yorum