18 Ocak Salı 2022
1 ay önce

AFAD: Lodosta 4 kişi hayatını kaybetti, 19 kişi yaralandı

İstanbul'da öğleden sonra hızını artıran rüzgar, hayatı olumsuz etkiliyor. Birçok ilçede şiddetli fırtına nedeniyle binaların çatıları uçtu, kazalar meydana geldi. AFAD Başkanlığı, lodosta 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 19 kişinin yaralandığını bildirdi.

11 ay önce

İstanbul kara teslim oldu

İstanbul'da etkili olan kar yağışıyla çok sayıda ana arterde trafik durma noktasına geldi. Vatandaş, tuzlanmayan yollara isyan ederek İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirdi. Özellikle Şişli, Esenyurt ve Maltepe’de kar yağışı nedeniyle yollar buz pistine döndü. Çok sayıda araç yolda ökaldı. Sürücüler zor anlar yaşadı.

11 ay önce

Tulpar Fırtınası nedir?

Bu yıl hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve istenilen yağışların elde edilememesi, barajlardaki su seviyesini düşürmüş ve tehlikeli tablolara yol açmıştı. Susuzluk yaşanacak korkusu vatandaşları sardı, belediyeler kendilerince faturalandırma da fiyat artışına giderek vatandaşları daha az su kullanımına teşvik etmeye çalışmışlardı. Şubat ayında da havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, susuzluk ve kuraklık tehlikesini sürdürüyor.  Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, 13 Şubat Cumartesi gecesi hava sıcaklıklarının 15 derece kadar düşeceği ve ülkemiz genelinin, Balkanlar üzerinden gelen ve Tulpar Fırtınası adı verilen soğuk hava dalgasının etkisi altında kalacağı ifade edildi. 

1 yıl önce

Ege Denizi'nde beklenen fırtına’ya karşı vatandaşlar uyarıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege Denizi'nde bugün fırtına beklendiği uyarısı yaptı. Öğle saatlerinde başlaması beklenen fırtınanın ilerleyen saatlerde güney ve güneydoğu yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 kilometre/saat) etkisini göstermesi bekleniyor

Server Error
500
Server Error