28 Ocak Cumartesi 2023
6 saat önce

Terör örgütü PKK/YPG, Haseke ve Halep'te 50 genci daha zorla silahlı kadrosuna aldı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, PKK/YPG, işgalindeki Haseke ve Halep'in Münbiç ilçesinde Arap gençleri alıkoyarak zorla silahlı kadrosuna katma uygulamasını son bir haftada artırdı. PKK/YPG'li teröristlerin köy girişleri ve ilçelerde kurduğu sözde mobil yol kontrol noktalarında Haseke'ye bağlı Kamışlı ilçesinde 21, Yarubiyye beldesinde 4, Tel Hamis köyünde 8, Kahtaniyye köyünde 4, Tel Brak köyünde 4 ve Atşane köyünde 2 ile Halep'in Münbiç ilçesinde de 7 olmak üzere toplam 50 geç alıkonuldu. Teröristler, alıkoydukları gençleri sözde eğitim kamplarına götürüyor. Terör örgütü PKK/YPG, son bir haftada Haseke'ye bağlı Malikiyye (Derik) ilçesinde 18, Rumeylan ilçesinde 3, Kahtaniyye beldesinde 9, Gul Ağa köyünde 26, Kale köyünde 2 toplam 58 genci alıkoymuştu. Böylece terör örgütü son bir haftada en az 108 genci zorla silahlı kadrosuna kattı. Münbiç ilçesinde esnaf, gençleri alıkoyarak zorla silahlı kadrosuna katan terör örgütü PKK/YPG'yi protesto etmek için dün kepenk indirmişti. PKK/YPG'li teröristler, işgal ettiği Rakka ve Deyrizor illerinde de benzer uygulamalara başvuruyor.

1 gün önce

AYM'den HDP'nin 'karar ertelensin' talebine ret!

Anayasa Mahkemesi (AYM), HDP'nin nihai kararın seçim sonrasına bırakılması talebini reddetti. HDP'nin Hazine yardımı blokesine yönelik savunması için de 15 günlük ek süre verildi.

2 gün önce

HDP’den Cumhurbaşkanı adayı tarifi: ‘Cinsel yönelimlerin adayını arıyoruz’

Millet İttifakı, seçime 5 ay kala adayını belirleyemezken, masa ile ittifak halinde olan HDP ek olarak kendi adayını çıkarmak istiyor. CUMHURBAŞKANI ADAYI ÇIKARACAĞIZ Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan HDP’li Pervin Buldan kendi adayları ile seçime gideceklerini ve adayın en kısa zamanda açıklanacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Adayı çıkaracaklarını vurgulayan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Meclis’te partisinin grup toplantısında aradıkları cumhurbaşkanı adayının özelliklerini sıraladı. ‘CİNSEL YÖNELİMLERİN ADAYINI ARIYORUZ’ Mithat Sancar adaylarında bulunacak özellikleri şöyle açıkladı: “Bu topraklarda yaşayan bütün halkların, inançların, kimliklerin, kültürlerin, cinsel yönelimlerin adayını arıyoruz adayını tartışıyoruz. Böyle bir aday çıkarmak istiyoruz. İşçilerin, emekçilerin, ezilenlerin, alın teri dökenlerin adayı olacak.”

3 gün önce

PKK elebaşı Duran Kalkan'dan muhalefete çağrı: 2023 değişim yılı olmalı

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan, yayınladığı mesajla muhalefete seslendi. 2023 seçimlerine ilişkin açıklamada bulunan PKK elebaşı Kalkan, muhalefet partilerine "2023 değişim yılı olmalı" mesajı gönderdi. Duran Kalkan, "Biz de bu yılın böyle sonuçlar ortaya çıkarması için hareket olarak her türlü mücadeleyi yürüteceğiz. Bu hareketin gerçekleşmesini isteyen herkese gereken desteği vereceğiz. Onlarla biriz, beraberiz." dedi.

6 gün önce

Pervin Buldan: Altılı masa bizim adayımıza oy versin

HDP, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kendi adaylarıyla gireceğini açıklamıştı. Üçüncü ittifak olarak sol partilerle ortak bir aday çıkarma konusunda anlaşan HDP'de Eş Başkan Pervin Buldan'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Buldan, altılı masayı eleştirdiği açıklamasında, "Altılı masa bizden ‘yanımızda görünmeyin, biz sizinle ortak fotoğraf vermeyelim ama bu iktidarı değiştirmek için koşulsuz şartsız, bizim belirleyeceğimiz adaya oy verin’ beklentisi içinde. Ancak bu şu an itibariyle mümkün olmayan bir şey"" dedi. Altılı masayı topa tuttu: Neden onların adayını çekmesi düşünülmüyor Buldan, altılı masanın adayı için hep kendi adaylarının yarıştan çekilmesinin öne sürüldüğünü de söyledi. Bianet'e konuşan Buldan, "Bizim altılı masa lehine adayımızı çekilmemiz düşünülüyor da altılı masanın çekmesi neden düşünülmüyor?" diyen Buldan, "Altılı masa adayını çeksin, bizim adayımıza oy versinler. Bu kadar net konuşuyoruz" şeklinde konuştu. "Bizim adayımıza oy versinler" Pervin Buldan'ın konuya ilişkin ifadeleri şu şekilde: "Altılı masa bizden ‘yanımızda görünmeyin, biz sizinle ortak fotoğraf vermeyelim ama bu iktidarı değiştirmek için koşulsuz şartsız, bizim belirleyeceğimiz adaya oy verin’ beklentisi içinde. Ancak bu şu an itibariyle mümkün olmayan bir şey. Bizim altılı masa lehine adayımızı çekilmemiz düşünülüyor da altılı masanın çekmesi neden düşünülmüyor? Altılı masa adayını çeksin, bizim adayımıza oy versinler. Bu kadar net konuşuyoruz"  "Altılı masa adayını çekerse birinci turda kazanma şansımız çok yüksek" Buldan ayrıca, "Altılı masanın adayının bizim adayımız lehine çekilmesi durumunda adayımızın birinci turda kazanma şansının çok yüksek olduğunu söylemek isterim" ifadelerini kullandı.

1 hafta önce

TSK'ya iftira atan Şebnem Korur Fincancı HDP'lilerle kucaklaştı!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonlarda kimyasal silah kullandığını iddia eden Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, "Terör örgütü PKK propagandası" yaptığı gerekçesiyle hakkında açılan davada 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılarak, geçtiğimiz hafta tahliye edildi. HDP'lilerle buluştu TSK'ya kimyasal silah iftirası atan Fincancı'nın tahliye edilmesi HDP'de sevinçle karşılandı. Tahliye kararının alınmasın ardından ilk olarak HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'ya sarılan Fincancı, HDP'lilerle bir araya geldi. "Arkadaşım hoş gelmiş" Fincancı ile buluşan HDP'li Meral Danış Beştaş, beraberinde bulunan HDP'lilerle birlikte çektirdikleri fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Fincancı'ya sarılarak fotoğraf çektiren Beştaş, paylaşımına "Arkadaşım, Şebnem Hocamız hoş gelmiş" notunu düştü. HDP, "Terör örgütü PKK propagandası" yaptığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan ve tutuklu yargılanan Şebnem Korur Fincancı'yı yaşanan süreçte yalnız bırakmamıştı. TTB'li Fincancı'nın duruşmalarını yerinde takip eden HDP'liler sosyal medyadan da sık sık destek mesajları paylaşmıştı. https://twitter.com/meraldanis/status/1616019519113236481?s=46&t=0SfwzNIPXJ9laAwjotQOOg

1 hafta önce

PKK elebaşı Mustafa Karasu'dan Ekrem İmamoğlu'na 'ahmak' desteği: Süleyman Soylu'ya demişse ne olmuş yani

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Mustafa Karasu, yayınladığı video ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek açıklaması yaptı. "İMAMOĞLU'NA YAPILAN HDP'YE YAPILMIŞTIR" Örgütün yayın organında konuşan Karasu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef alarak 'ahmak' ifadesini kullanmasına değindi. İmamoğlu'na arka çıkan PKK'lı Karasu, İBB Başkanı'nın yargılanmasına tepki göstererek "İmamoğlu'na yapılan HDP'ye yapılmıştır" ifadesini kullandı. "SÜLEYMAN SOYLU'YA DEMİŞSE NE OLMUŞ" PKK elebaşı Karasu şöyle konuştu: "İmamoğlu'na nasıl uydurmayla bilmem ahmak demiş ya ahmak diyebilir. Ne olacak yani? Yani o da zaten şeye söylemiş. Süleyman Soylu'ya söylemiş. Onun için ceza veriyor ya. İmamoğlu'na niye yapılıyorsa HDP'ye yapılan odur. HDP bir binada şey değil yasal kurulmuş bir parti de değil. Yani HDP kalkışmaların ortaya çıkardığı bir parti. Ve saldırılar daha da gelişebilir yani. Bu yönüyle Biz halka çağrı yapıyoruz. Halkımız bütün kurumlarına sahip çıkmalı, demokrasi mücadelesine katılmalı. AKP, MHP faşizmini yıkmak için saldırılar ne olursa olsun bu mücadele ısrar etmeli. Yoksa yok edecekler bizi. Yok olmamak için direneceksin."

1 hafta önce

Kemal Kılıçdaroğlu'na HDP'den şartlı destek: Uygun aday ama taleplerimiz var

Eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, HDP seçmeninin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık için ismi geçenler arasında en uygun kişi olduğunu ancak HDP kanadının da talepleri olduğunu ve altılı masanın vaadlerini açıklaması gerektiğini ifade etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aday olmak istediğini açıkça dile getirse de altılı masanın en büyük ikinci mensubu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in buna sıcak bakmadığı biliniyor. Akşener'in, CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu veya ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı aday göstermek istediği sıkça gündeme geliyor. Altılı masanın diğer ortaklarından Gelecek ve DEVA partilerinden ise ayrı açıklamalar geliyor. DEVA Partisi lideri Ali Babacan, aday gösterilirse seçileceğini ve en iyi şekilde yöneteceğini söylerken, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin ise, 'masadaki en doğru adayın Davutoğlu' olduğunu ifade etti. Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını isteyen altılı masanın gizli ortağı HDP ise yakın zamanda 'kendi adaylarıyla' seçime gireceklerini duyurdu. Buldan'ın bu açıklaması "rest" olarak yorumlandı. Tüm bu yaşanan gelişmelerin ardından HDP cephesinden yeni bir açıklama daha geldi. 'KILIÇDAROĞLU HER GÜN KÜRSÜDE HALKA VAATLERDE BULUNUYOR' Eski HDP Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk, Gazete Duvar'a yaptığı açıklamalarda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun uygun bir aday olduğunu söyledi. CHP liderin ismi geçenler arasında en tecrübeli kişi olduğuna dikkati çeken Türk, "Altılı masanın aday kararına ilişkin bir söz söyleyemem. Bizim seçmenimizin tercihi yine Kılıçdaroğlu'ndan yana olur. Kılıçdaroğlu tecrübeli bir siyasetçi ve her gün kürsüde halka vaatlerde bulunuyor. Başka bir aday ortaya çıkarsa bu vaatler de havada kalır. Bence Kılıçdaroğlu uygun bir aday. Konuşulan isimler içinde de en deneyimlisi" dedi. AMA BİZİM DE TALEPLERİMİZ VAR' Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Türk açıklamalarına 'şartları' olduğunu da ekleyerek şöyle konuştu: "Ama bizim de taleplerimiz var. Demokrasi adına, hak ve özgürlükler adına masanın neleri yapacağını, projelerini açıklaması lazım."

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 54 55
Server Error
500
Server Error