04 Temmuz Pazartesi 2022
1 gün önce

HDP kongresinde skandal: Törörist başı için atılan sloganlarla ilgili soruşturma başlatıldı: 4 kişi yakalandı

Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen HDP kongresi yine skandal görüntülere sahne oldu. Ankara Spor Salonu'nda yapılan kongrede PKK destekçisi grup ölçüyü iyice kaçırdı. Kongreye katılan bir grup terör destekçisi, terörist başı Öcalan'a destek sloganları atıp halay çekti. @GizliServis06 adlı bir kullanıcı tarafından Twitter'da hızla yayılan skandal görüntüler büyük tepki çekti. SORUŞTURMA BAŞLATILDI Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara'da düzenlenen HDP 5. Olağan Kongresi'nde terör örgütü lehine atılan sloganlardan dolayı soruşturma başlattı. Güvenlik güçlerinin tespit ettiği 4 zanlı yakalanarak gözaltına alındı.

1 gün önce

Halk TV’den İsmail Saymaz, PKK sloganları atılan HDP kongresini toz pembe göstermeye çalıştı

Salonda; Türk askerini ve Türk polisini şehit eden terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'a destek çıkıldı. Halk Tv canlı yayınına katılan Saymaz öne çıkan sloganları sayarken PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan lehine atılan sloganları söylemedi.

1 gün önce

6’lı masanın jokeri HDP kongresinde PKK elebaşı Öcalan’ın posteri açıldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından gerçekleştirilen 5’inci Olağan Kongre esnasında yüzlerini bezle kapatan iki kişi, salonda terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterini açmaya çalıştı. https://twitter.com/tgrthabertv/status/1543545584795193344?s=21&t=m2WMljHB4mCKkV1pN_95dw SKANDAL SLOGANLAR EŞLİĞİNDE HALAY HDP 5’inci Olağan Kongresi Ankara’da yer alan Ankara Spor Salonunda gerçekleştiriliyor. Kongre esnasında HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ın sahnede konuşma yaptığı esnada, yüzlerini gizleyen iki kişi sahnenin önüne doğru hamle yaparak terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterini açmaya çalıştı. Alanda yer alan görevlilerce şahıslara müdahale edilirken, yüzü bezle kapalı şahıslar posteri eline alarak tribünlere doğru koşarak uzaklaştı. https://twitter.com/harekethaberr/status/1543546411660283904?s=21&t=ag6LvF5BWxTiSlaJGY-how

2 gün önce

CHP’li Vahap Seçer, HDP’ye diyetini ödüyor! Mersin’de PKK sembolleriyle Kurban Bayramı kutlaması

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi Vahap Seçer, yerel seçimlerde HDP’den aldığı desteğin karşılığını vermek için büyük çaba sarf ediyor. Kentin çeşitli yerlerine Kurban Bayramı kutlaması için afişler astıran Seçer, terör örgütünü temsil eden renkleri kullandı ve PKK’ya gönderme yapan kelimeler seçti. Mersin’de Kurban Bayramı kutlaması için belediye tarafından asılan afişler görenleri şoke etti. Afişte “Paylaşmanın, Kavuşmanın, Kaynaşmanın Bayramı” sloganını kullanan CHP’li belediyenin seçtiği kelimelerin baş harflerinin terör örgütünün ismini ortaya çıkardığı fark edildi. Afişin kenarlarındaki simgelerde kullanılan renklerin de terör örgütü PKK’nın kullandığı sarı, kırmızı ve yeşilden seçildiği görüldü. HDP EŞ BAŞKANI PERVİN BULDAN 2019 SEÇİMLERİNDE AÇIK DESTEK VERMİŞTİ HDP’nin eş başkanı Pervin Buldan, 2019 seçimleri öncesi Mersin’de yaptığı mitingde açık açık CHP’nin adaylarını desteklediklerini söylemişti. https://twitter.com/ceyhan_ulus/status/1106912861761220610?s=21&t=mdf8XtHA5qhUSXlTYKXvKQ MHP’Lİ VEKİL BELEDİYEDEKİ PKK KADROLAŞMASINI İFŞA ETMİŞTİ MHP milletvekili Olcay Kılavuz, Nisan ayında düzenlediği basın toplantısında belediyedeki PKK kadrolaşmasını tek tek anlatmıştı. https://twitter.com/olcaykilavuz/status/1517557912230629376?s=21&t=L6J6X2DU8xb68mzX1Kpqhw

2 gün önce

HDP'li LGBT üyesi avukat önce saldırdı sonra hedef gösterdi

Levent Pişkin, LGBT aktivizmi ve eşcinsellik hakkında bilimsel açıklamalar yapan alanında uzman isimleri hakaret ederek hedef gösterdi. Pişkin Twitter'daki paylaşımında, hocaların sosyal medya hesaplarını etiketleyerek şu ifadeleri kullandı: “Şu homofobiklere hep beraber siz kimsiniz köpekler çekelim” dedi. GERÇEKLER PİŞKİN'İ ÇILDIRTTI ‘Onur’ adı verdikleri yürüyüşleriyle meşruiyet kazanmaya çalışan, kendilerine saygı duyulması iddiasıyla her alanda propagandalarını yaparak çocuklara dahi cinsiyetsizliği dayatan LGBT aktivizminin iddialarını, alanında uzman ve cesur 6 isim Yenisafak.com'a verdiği röportajlarında bilimsel açıklamalarıyla yalanladı. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Zeki Bayraktar, Dr. Mustafa Merter, Prof. Dr. Sefa Saygılı, Prof. Dr. Ahmet Akın ve Dr. Şöhret Karaduman, eşcinselliğin toplumların ikna edilmeye çalışıldığı gibi doğuştan olduğunu değil, sonradan meydana geldiğini ve eşcinsellik geninin olmadığını söyledi. HDP İstanbul İl Yöneticisi olmakla birlikte, terörden ceza alan HDP’nin tutuklu eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da avukatlığını yapan Levent Pişkin’in daha önce de Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret suçundan ceza aldığı öğrenildi. Röportajda yer alan Ürolog Prof. Dr. Zeki Bayraktar, ‘Eşcinsellik genetiktir’ iddialarının doğru olmadığını ve kanıtlanamayacağını Twitter hesabından, kendisine 'yalancı' diyen Levent Pişkin’e cevap vererek ifade etti. “KİMMİŞ YALANCI?” Pişkin’in, “Herkesin erişip okuyabileceği bir makale hakkında açıkça yalan söylüyorsun, utanmıyor musun?” twitine, Prof. Dr. Bayraktar, “Hadi göster bu makalede bu ifade nerede imiş? Gösteremezsin çünkü yok, kimmiş yalancı?” şeklinde yanıt verdi. Levent Pişkin ayrıca, Yeni Şafak’ın ‘LGBT Dosyası’ haberini paylaştığı içeriği alıntılayarak, Türk Tabipleri Birliği’ni de paylaşımına dahil etti. Pişkin, TTB’ye Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Zeki Bayraktar, Dr. Mustafa Merter, Prof. Dr. Sefa Saygılı, Prof. Dr. Ahmet Akın ve Dr. Şöhret Karaduman’a disiplin süreci başlatılmasını talep ederek kariyerlerini hedef aldı.

5 gün önce

HDP’li vekil CHP’nin kanalı Halk Tv’de “Sayın Öcalan” ifadesini kullandı

Program sunucusu dahil, katılımcılardan hiçbiri HDP’li vekile tepki göstermedi.

6 gün önce

İdam tartışması HDP'yi tedirgin etti!

Marmaris'teki orman yangını sonrası idam tartışması bir kez daha alevlendi. Türkiye'de idam cezası yok. Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MHP Lideri Bahçeli ve son olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan, ormanları yakanlar için idam cezasının gündeme gelebileceğini söyledi. “Cumhurbaşkanı Erdoğan: Caydırıcı bir ceza. Ucu nereye dayanıyor, idama mı? İdam olmalı. Sultan Fatih ne diyor? Ormanlarımdan bir ağaç kesenin boynunu vururum diyor. Bu iş o kadar önemli” İDAM TARTIŞMASI HDP'Yİ TEDİRGİN ETTİ İktidarın idam cezasını gündeme taşıması HDP'yi tedirgin etti. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Meclis'te yaptığı grup toplantısında idama kesinlikle karşıyız mesajı verdi. Hükümetin idam kararını eleştirdi. HDP'li Sancar'ın asıl kaygısı ise malum. Zira terör örgütü PKK'nın "ateşin çocukları" diye kamuoyuna yansıyan ve ormanları yakan teröristleri var. İdam cezası tartışması bu teröristlerin de dar ağacına yollanmasına anlamına gelecek. Meseleyi anlatırken HDP olarak "biz yaşamı savunuyoruz" ifadeler de kullanıyor. “Mithat Sancar: Ölüm üzerine kurulan her türlü uygulamayı ve programı reddediyoruz. O nedenle ısrarla barış diyoruz” HDP'li Sancar barışı savunduklarını söylüyor. Ancak milletin karnı bu sözlere tok. Zira terör örgütü PKK güçlendiğinde "keleşleri size çevirmeyi biliriz", "PKK sizi tükürüğünde boğar" diye milleti tehdit edenler terör örgütü PKK/YPG köşeye sıkıştığında bir anda barış güvercini oluveriyorlar. 5. HAREKAT KAPIDA Terör örgütü operasyonlarında bu yıl etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1843. Ve Suriye'deki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için 5. harekat da kapıda. HDP'li Sancar'ı esas korkutan da bu. “Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Bu sene başından itibaren 1.843 terörist etkisiz hâle getirildi. Bunların sonu gelecek. Terör örgütündeki çöküntü ortada. Bununla ilgili veriler var.”

1 hafta önce

HDP'li Meral Danış Beştaş polise saldıran DBP'li Salihe Aydeniz'i böyle savundu: Yumruk atmadı elini kaldırdı

HDP, geçtiğimiz günlerde terörist başı Abdullah Öcalan'a destek amacıyla İstanbul Kadıköy'de bir yürüyüş düzenledi. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in, izinsiz yürüyüşe müdahale eden polise attığı yumruğun görüntüleri ise büyük tepki çekti. Olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, görevli polis memuruna mukavemet suçlamasıyla soruşturma başlattı. Soruşturma sonrası polise yumruk atan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz hakkında fezleke hazırlandı. Gelişmelerin ardından bugün Meclis'te basın toplantısı düzenleyen HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş Salihe Aydeniz'i savundu. "YUMRUK ATMADI REFLEKS OLARAK ELİNİ KALDIRDI" Beştaş, Aydeniz'in yumruğunu 'refleks' olarak nitelendirdi. Beştaş, "Elimde bir istatistik var çok önemli aslında. 2021 istatistiklerine göre direnme suçlarına karşı 52 bin kişiye dava açılmış. Ne oluyor? DBP bileşenimizin Eş Genel Başkanı elini refleks olarak kaldırınca polise yumruk atmak oluyor. Ve tutanak işte bunları gösteriyor." ifadelerini kullandı.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 37 38
Server Error
500
Server Error