22 Mayıs Çarşamba 2024

CHP’den sonra HDP de Boğaziçi eylemlerine resmen destek verdi

CHP’den sonra HDP de Boğaziçi eylemlerine resmen destek verdi

Terör örgütlerinin propagandasına dönüşen Boğaziçi Üniversitesi'deki eylemlere HDP resmen dahil oldu. HDP’li Oya Ersoy, İstanbul Adliyesi’ne giderek gözaltına alınan isimlere destek verdi. Ersoy, adliye önünde yapılan basın açıklamasını, “Gözaltına alınan öğrencilerin yanında, Çağlayan Adliyesi’ndeyiz” ifadesiyle sosyal medya hesabından canlı olarak aktardı.

 

Melih Bulu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasının ardından başlayan protestolar, terör örgütlerinin propagandasının yapıldığı gösterilere dönüşmüştü

 

Boğaziçi’li olmamasına rağmen kampüse girmeye çalışarak kargaşa çıkartan ve terör örgütü MLKP ile irtibatlı olduğu açıklanan bazı isimler gözaltına alınmıştı.

 

Eylemlere ve gözaltına alınan o isimlere, CHP’nin ardından HDP’den de resmen destek geldi. HDP’li Oya Ersoy işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen protestoculara desteğe gitti. Ersoy, adliye önünde yapılan basın açıklamasını, “Gözaltına alınan öğrencilerin yanında, Çağlayan Adliyesi’ndeyiz” ifadesiyle sosyal medya hesabından canlı olarak aktardı.

Yeni Yorum