17 Ağustos Çarşamba 2022

DİAYDER’den TBMM’ye… HDP’li Hüda Kaya’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ahlaksız paylaşım!

DİAYDER’den TBMM’ye… HDP’li Hüda Kaya’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ahlaksız paylaşım!

PKK'nın paralel Diyanet örgütlenmesi DİAYDER kadrosundan HDP milletvekili seçilen Hüda Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan için hadsiz bir paylaşımda bulundu.

habermotto.com’un haberine göre; Terör örgütü elebaşı Öcalan’ı ‘peygamber’ gibi gören PKK’nın paralel Diyanet örgütlenmesi DİAYDER kadrosundan milletvekili seçilen HDP’li Hüda Kaya, koronavirüse yakalanan Cumhurbaşkanı Erdoğan için hadsiz bir paylaşımda bulundu.

 

HDP İstanbul Milletvekili Kaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dilerim geçmiş olmasın” ifadelerine yer verdi.

DİAYDER KADROSUNDAN MİLLETVEKİLLİĞİNE

 

PKK’nın sapık din anlayışını bölge halkına dayatmaya çalışan DİAYDER’in kadın imamlarından olan Hüda Kaya, 25 ve 26. dönemde HDP listesinden TBMM çatısı altına girdi.

 

DİAYDER’in faaliyetlerinde ön safta olan ve PKK elabaşı Öcalan’ın din anlayışını yaymak için faaliyetlerde bulunan Kaya’nın PKK kamplarındaki fotoğrafları da medyada yer bulmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca hazırlanan 335 sayfalık iddianamede DİAYDER’in bazı yönetici ve üyelerinin, dernek adı altında sivil toplum kuruluşu olarak yasal görünümlü faaliyetlerine devam ettiği aktarılarak, “Bazı yönetici ve üyelerin, din motifli yaklaşımlarla örgüt sempatizanı kitlenin örgüte bağlılıklarını artırmaya ve örgütün kent merkezlerinde ihtiyaç duyduğu sempatizan kitleyi oluşturmaya çalıştıkları anlaşılmıştır. Sonrasında ise örgütün din karşıtı ideolojisini kitleye empoze ettikleri mevcut dosya kapsamında tespit edilmiştir.” ifadelerine yer verilmişti.

İddianamede, yine başka bir internet sitesinde 30 Ocak 2016’da “Direniş orucu 7 kentte sürüyor” başlığıyla yayımlanan habere yer verildi. Buna göre, PKK’nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sözde “öz yönetim” ilan etmesini müteakip güvenlik kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen operasyonların durdurulması amacıyla, aralarında HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın da bulunduğu dernek üyeleri tarafından, İstanbul’da bulunan dernek binasında sivil itaatsizlik örneği olarak 3’er günlük süresiz ve dönüşümlü direniş orucu eylemi yaptıkları anlatıldı.

PKK KAMPLARINDAN ÇIKMIYOR

 

HDP’li Hüda Kaya’nın PKK-PYD terör örgütü üyelerine DİAYDER’in sapkın din anlayışını anlatmak için Kandil’e gidip geldiği biliniyordu. İBB personeli olan oğlu Muhammed Cihat da, annesi Kaya’ya Kandil ziyaretlerinde eşlik etmişti.

Yeni Yorum