09 Aralık Cuma 2022

HDP'den Semra Güzel skandalına savunma: İlişkileri terörden değil aşktan!

HDP'den Semra Güzel skandalına savunma: İlişkileri terörden değil aşktan!

HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş'ın Semra Güzel'in ortaya çıkan skandal fotoğraflarını "İlişkileri terörden değil aşktan" sözleriyle savunduğu öğrenildi.

 

superhaber.tv’nin haberine göre; HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in PKK'lı teröristle sözlü olduğunu ve PKK'nın "Değer Ailesi" kontenjanından milletvekili yapıldığını biliniyor. Skandal gelişmenin ardından Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı fezlekesi Meclis'e ulaştı.

 

TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla hazırlanan iki dokunulmazlık dosyasını görüşmek için toplandı. Hazırlık komisyonu kurulması kararlaştırıldı. Komisyon raporunu 1 ay içinde açıklayacak.

 

'DUYGUSAL İLİŞKİ' SAVUNMASI!

 

Basına kapalı yapılan Karma Komisyon toplantısında, edinilen bilgilere göre HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, Güzel’le öldürülen terörist Volkan Bora arasında ‘duygusal ilişki’ bulunduğunu belirterek, Güzel’in bu ilişki sebebiyle suçlanamayacağını savundu. Beştaş’ın “Güzel ve Bora Harran Üniversitesinde öğrenciyken tanışmışlar ve sonra nişanlanmışlar. Aralarındaki ilişki terör değil; duygusal ilişki. Dosyadaki fotoğraflar da nişanlısı ile görüşmeye gittiğinde çekilmiş. Gittiğinde dört gün kalmış ve dönmüş. Bu resimler 2019 yılında emniyet tarafından bulunmuş. Savcılıkta da var. Ta ki bugüne kadar bir işlem yapılmıyor. Sonra fotoğraflar sızdırılıyor ve fezleke geliyor” dediği öğrenildi.

 

BİR AYLIK SÜRE VAR

 

Komisyon en geç bir ay içinde dokunulmazlık fezlekesi üzerindeki çalışmasını tamamlayarak, rapor yazacak. Güzel, hem ‘Hazırlık Komisyonu’nda hem de ‘Karma Komisyon’da savunma yapabilecek.

Yeni Yorum