03 Ekim Pazartesi 2022

HDP’li Garo Paylan, muhalefete İsrail örneği ile çağrıda bulundu: “Gelin asgari müşterekte tıpkı İsrail'deki gibi buluşalım”

HDP’li Garo Paylan, muhalefete İsrail örneği ile çağrıda bulundu: “Gelin asgari müşterekte tıpkı İsrail'deki gibi buluşalım”

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, muhalefete "Yeniden buluşalım" çağrısı yaptı. İsrail'de Netanyahu hükümetinin sona ermesi örneğinden ittifak ortaklarına çağrı yapan Paylan, "Gelin asgari müşterekte tıpkı İsrail'deki gibi buluşalım." dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin Halk TV'de katıldığı canlı yayında değerlendirmelerde bulunan HDP Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, 2019 yerel seçimlerinde ittifak yaptıkları partilere "yeniden birleşelim" çağrısı yaptı.

 

MUHALEFETE İSRAİL ÖRNEĞİ: CESUR OLUN

 

İsrail'de koalisyon hükümetinin 12 yıllık Binyamin Netanyahu hükümetini koltuğundan etmesi örneği üzerinden İYİ Parti, CHP, Saadet Partisi, Deva Partisi ve Gelecek Partisi'ne tek tek çağrı yapan Paylan, "Muhalefet yeteri kadar cesaret göstermiyor. İYİ Parti ve CHP ile ayrıştığımız noktalar var. Ama ortaklaştığımız nokta, 'geleceğimizi kaybediyoruz.' düşüncesi" ifadelerini kullandı.

 

GELİN TIPKI İSRAİL'DEKİ GİBİ BULUŞALIM'

 

2023 yılındaki seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında birleşme vurgusu yapan Paylan, "Gelin asgari müşterekte buluşalım, tıpkı İsrail'deki gibi" şeklinde konuştu.

Yeni Yorum