18 Haziran Salı 2024

HDP’li Garo Paylan: Türkiye, Karabağ'da kaybetti

HDP’li Garo Paylan: Türkiye, Karabağ'da kaybetti

Azerbaycan ordusunun işgal altındaki Dağlık Karabağ'ı geri almasına ilişkin açıklamada bulunan HDP Diyarbakır milletvekili Garo Paylan, Türkiye'nin kaybeden tarafta olduğunu belirtip, ''Karabağ Savaşı'nın başka bir amacı vardı; Paşinyan hükümetini devirmek. Ermenistan'ın demokratik çabalarını durdurma iradesi var'' ifadelerini kullandı.

 

Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlar sürerken Ermenistan'ın Gence'deki sivilleri hedef alan katliamına ilişkin “Azerbaycan da sivillere saldırıyor” açıklamasını yapan HDP’li Garo Paylan, şimdi de Karabağ Savaşı’nın amacının, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın hükümetini devirmek olduğunu söyledi.

 

Bianet’e açıklamalarda bulunan Paylan, “Bu savaş Rusya'nın yolunu açtı. Binlerce insan hayatını kaybetti ama bu savaşın başka bir amacı vardı: Nikol Paşinyan'ın hükümetini devirmekti. Paşinyan'a istifa etmesi için büyük bir baskı var. Bu protestolarda Ermenistan'ın demokratik çabalarını durdurma iradesi var” ifadelerini kullandı.

 

''TÜRKİYE KAYBEDEN TARAFTA''

 

Paylan ayrıca, “Türkiye bu savaşa taraf oldu ama sadece Ermenistan ve Azerbaycan değil, Türkiye de kaybeden tarafta” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: superhaber.tv

Yeni Yorum