24 Şubat Cumartesi 2024

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu Sincan cezaevinde

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu Sincan cezaevinde

'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Gözaltına alındıktan sonra hastaneye kaldırılan Gergerlioğlu'nun anjiyo olduğu ve yoğun bakımda tedavi gördüğü açıklandı. Gergerlioğlu'nun oğlu, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak babasının Sincan cezaevine gönderildiğini duyurdu.

 

Hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu Ankara’da gözaltına alındıktan sonra göğüs ve kalp ağrısı sebebiyle Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Jandarma ve sağlık ekiplerince Ankara Şehir Hastanesi'ne götürülen Gergerlioğlu, tedaviye alındı.

 

YÜKSEK TANSİYON NEDENİYLE YOĞUN BAKIMA ALINDI

 

Salih Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından babasının anjiyo olduğunu ve yüksek tansiyon nedeniyle yoğun bakıma alındığını duyurdu.

Gergerlioğlu daha sonra yaptığı paylaşımda "Bugün yoğun bakımda kalacak. Durumu iyi" dedi.

 

HASTANEDEN ÇIKARILDI

 

Salih Gergerlioğlu öğlen saatlerinde bir açıklama daha yaparak babasının hastaneden çıkarıldığını ve Sincan 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na götürüldüğünü açıkladı.

 

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun gözaltına alınma gerekçesini açıkladı.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun, kendisine yapılan çağrıyı almış olmasına rağmen 10 günlük yasal süre içinde gelmemesi üzerine gözaltına alındığını duyurdu.

 

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Yargıtay onayından geçmek suretiyle hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan kesinleşmiş 2 yıl 6 ay hapis cezası bulunan, TBMM Genel Kurulu'nda 17 Mart'ta gerçekleştirilen birleşimde, hakkında mahkemece verilen kesinleşmiş hapis cezasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi okunan Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürüldüğü anımsatıldı.

 

Açıklamada, "Anayasanın 84/2. maddesi gereğince milletvekilliği düşen Ömer Faruk Gergerlioğlu, 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un 19/1 maddesi gereğince kendisine yapılan çağrıyı tebliğ almış olmasına rağmen 10 günlük yasal süre içinde gelmemesi üzerine yasal zorunluluk olarak hakkında yakalama emri çıkarılmış, çıkarılan yakalama emrine istinaden de ikametinde yakalanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Yeni Yorum