25 Şubat Pazar 2024

HDP vekiller PKK'yı akladı, Mehmetçik’i suçladı

HDP vekiller PKK'yı akladı, Mehmetçik’i suçladı

Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP, Sivillere yönelik katliamı görmezden geldiler, terör örgütünü savundular. HDP’li Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu, kaçırlan 13 vatandaşı terör örgütü PKK'nın öldürmediğini öne sürdü, Türk Odusunu suçladı. Bu skandal açıklamalara İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan çok sert bir yanıt geldi. Bakan Soylu, “Murat Karayılan'ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu millet ve şehitlerimiz yüzümüze tükürsün” dedi.

 

Devletin en üst kademesi, siyasetçiler peş peşe terör örgütüne tepki gösterirken PKK’nın siyasi uzantısı HDP’lilerden de açıklamalar geldi. HDP’liler PKK’yı aklamaya çalıştı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni suçladı.

 

Terör örgütünün sivillere yönelik katliamlarını görmezden gelen HDP’li Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu, TSK’yı hedef gösterdi. Kaya ve Gergerlioğlu, PKK’nın kaçırdığı sivilleri sağ olarak teslim ettiğini iddia etti.

 

PKK’nın siyasi uzantısı HDP’lilere en yanıt İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

 

Bakan Soylu, ''6 yıl önce PKK tarafından kaçırılan Kuzey Irak'ta alıkonulan 13 evladımız, alçakça, kalleşçe şehit edildi. Bunun üzerine hâlâ PKK'yı aklamaya çalışan pislikler var. PKK ile aynı açıklamaları yapmaktan utanmayan aynı yalanlara sahip çıkan haysiyetsizler var. Evlatlarımıza ve ailelerine çektirdiklerinin hesabı soruldu, sorulacak. Murat Karayılan'ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu millet ve şehitlerimiz yüzümüze tükürsün'' dedi.

 

Öte yandan, HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında, provokatif sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Yeni Yorum