17 Ağustos Çarşamba 2022

Sınır ötesi operasyon sinyali PKK'nın siyasi kolu HDP'yi rahatsız etti: Türkiye'ye tehditler savurdu

Sınır ötesi operasyon sinyali PKK'nın siyasi kolu HDP'yi rahatsız etti: Türkiye'ye tehditler savurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin görüşmesi ve öncesinde de sınır ötesi operasyon sinyalini vermesinin ardından PKK'nın siyasi kolu olan HDP'den tepki geldi. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır vekili Hişyar Özsoy, Türkiye'ye tehditler savurdu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sınır ötesi operasyonlara start vermesinin ardından PKK'nın siyasi kolu HDP'den yeni bir açıklama geldi. 

 

HDP YİNE PKK'YA KALKAN OLDU

 

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır vekili Hişyar Özsoy, olası sınır ötesi harekat nedeniyle Türkiye'ye tehditler savurdu.

 

HDP'Lİ VEKİLDEN SKANDAL SÖZLER: TSK 'SALDIRILARA' DEVAM EDİYOR

 

Türkiye'nin Irak'ta 'saldırılarda bulunduğunu' ve bunun da yeni olmadığını öne süren Özsoy, "Türkiye'nin üsleri ve askerleri hala orada, bombalama ve saldırılar devam ediyor" dedi.

 

"TÜRKİYE ASKERİ HEZİMET YAŞAYABİLİR"

 

Türkiye'nin sınır ötesi operasyonuna da değinen Özsoy, "Türkiye bir zaferi düşlerken, çok büyük bir askeri hezimet yaşayabilir." diyerek Esed rejimi ve İran'a vurgu yaptı.

 

"TÜRKİYE AĞIR ASKERİ FATURA ÖDER"

 

Skandal açıklamalarının devamında, iktidarın asıl amacının 'Kürt düşmanlığı' olduğunu iddia eden HDP'li vekil, "Türkiye, gözünü karartıp, Rojava'ya saldırırsa öyle kolay bir savaş olmayacak. Hem Kürtlerin hazırlıkları var hem de mevcut durumda Suriye'deki statükonun dağılmamasını isteyen çok sayıda güç var. Onlarda savaşa direk ya da dolaylı müdahil olurlar. Bu güç dengesi ve pozisyonda hiç kimsenin istemediği bir savaşa Erdoğan girerse, çok ağır askeri ve siyasi faturayı ödemek zorunda kalır" ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum