25 Nisan Perşembe 2024

Türkiye'nin teröristleri Afrin'den temizlemek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın 3. yılında HDP üzgün

Türkiye'nin teröristleri Afrin'den temizlemek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın 3. yılında HDP üzgün

Türkiye'nin teröristleri Afrin'den temizlemek ve bölgeye huzur getirmek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın 3. yılında HDP Merkez Yürütme Kurulu’nun yayınladığı bildiride “Afrin’i işgal edenler 3 yıldır halkların yaşamını ve geleceğini talan ediyor” denildi.

 

Güvenlik güçlerinin, Suriye topraklarında yer alan Afrin'in terör örgütü YPG/PKK'nın işgalinden kurtarılması için başlattığı harekatın 3'üncü yılı.

 

Zeytin Dalı Harekatı, zorlu arazi ve kış şartlarında yıllardır Afrin'e bomba tuzaklayan 8 ila 10 bin teröriste karşı kararlılıkla yürütüldü.

 

Afrin ilçe merkezinin terörden temizlenmesiyle operasyon tamamlanıp binlerce terörist ölürken, 6 belde merkezi, 282 köy, 6 köy altı yerleşim, stratejik 23 dağ ve tepe, 1 baraj, 50 stratejik nokta  güvenlik güçlerininin kontrolüne girdi.

 

HDP üzgün

 

Türkiye'nin yardımıyla Afrin, bölge halkı için yaşanılacak yeni bir yerleşim birimine dönüşürken HDP, Afrin'de ölen YPG'li ve PKK'lı teröristlerinin üzüntüsünü yaşamaya devam ediyor.

 

HDP, bugün yayınladığı "Afrin’i işgal edenler 3 yıldır halkların yaşamını ve geleceğini talan ediyor" başlıklı genelgesiyle Türkiye'nin teröristleri temizlemek için başlattığı 3 yıl önceki harekatı bir kez daha kınadı.

Yeni Yorum