23 Temmuz Salı 2024

Akşener’in Cihan Paçacı sözleri ortaya çıktı! "Defalarca uyardım"

Akşener’in Cihan Paçacı sözleri ortaya çıktı! "Defalarca uyardım"

Muhalefet kanadında adaylık mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Son olarak İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, yaptığı açıklamalarla açık bir şekilde Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkmıştı.

Paçacı, kendi partisindeki eğilimin Ekrem İmamoğlu'ndan yana olduğunu, Kılıçdaroğlu'nun adaylık konusunda diretmesi halinde İyi Parti'nin kendi adayını çıkarabileceğini ifade etmişti. Bu açıklamaların ardından Paçacı, istifa ettiğini duyurdu. Üstelik bu istifa, 6'lı masanın İyi Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen 11'inci toplantı sırasında oldu.

"BU UYARIYI DEFALARCA YAPTIM"

Gazeteci Zafer Şahin'in kulis bilgisine göre, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti yöneticilerini bu konu hakkında defalarca uyardı.

Akşener'in toplantı sırasında masadaki liderlere Cihan Paçacı'nın istifası hakkında ise şu ifadeleri kullandığı öğrenildi:

"Parti yöneticilerinin tartışma yaratacak açıklamalardan kaçınmaları gerekir. Bu uyarıyı defalarca yaptım. Cihan beyin açıklamalarını da bu çerçevede değerlendiriyorum, istifasını kabul ettim."

 

Yeni Yorum