14 Temmuz Pazar 2024

‘Al gülüm ver gülüm’ belediyeciliği! Yanan İETT araçlarındaki yangın tüplerini İYİ Partili İbrahim Özkan’ın kardeşi satmış

‘Al gülüm ver gülüm’ belediyeciliği! Yanan İETT araçlarındaki yangın tüplerini İYİ Partili İbrahim Özkan’ın kardeşi satmış

Bakım ve onarımları CHP Milletvekili Özgür Karabat'ın mali müşaviri olduğu firmaya verilen İETT araçlarının kaza ve yangınsız günü yok. İstanbullular için artık güvenlik meselesi haline dönüşen İETT araçlarında en son dün ortaya çıkan kaza ve yangın manzaraları meselenin ne kadar tehlikeli boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi. Dün Bakırköy'de yanarak ilerleyen Metrobüs'te bulunan ve çalışmadığı iddia edilen yangın tüpünün, İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan'ın kardeşinin şirketinden alındığı ortaya çıktı.

 

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarıyla İYİ Partilileri finanse etmeye devam ediyor.

 

Hemen hemen her gün kaza ve yangın görüntüleriyle gündeme gelen İstanbul’da metrobüslere konan yangın tüplerinin, İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’ın kardeşi Hasan Özkan’ın firmasından alındığı ortaya çıktı.

 

İBRAHİM ÖZKAN İMAMOĞLU’NA TOZ KONDURMUYOR

 

Sosyal medyada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na toz kondurmayan İYİ Partili İbrahim Özkan’ın, genel başkanı Meral Akşener’den daha fazla İmamoğlu’nu savunması ve İmamoğlu hakkındaki her iddiada hemen savunmaya geçmesi kendi partisi tarafından da çok eleştirilmişti.

 

YANGIN TÜPLERİNİ İBB’YE KARDEŞİ SATMIŞ

 

Sürekli yangın ve kaza haberleriyle gündeme gelen İETT’de çalışmadığı iddia edilen yangın söndürme tüplerinin İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’ın kardeşi Hasan Özkan’ın firmasından alındığının ortaya çıkması, İBB Meclisi’nde sert tartışmalara neden olmuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz mayıs ayı toplantısında, AK Partili Meclis üyesi Halit Cebeci, İstanbul’daki metrobüslerdeki yangın tüpleri ihalesinin İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’ın kardeşinin şirketine verilmesi ile ilgili soru önergesi verdi.

 

‘LAFA GELDİĞİNDE LİYAKAT, ŞEFFAFLIK…’

 

Cebeci, “Lafa geldiğinde liyakat, şeffaflık diyenler iş ticarete geldiğinde tüm etik değerleri unutuyor” dedi. İBB tarafından İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’a makam aracı tahsis edildiğini de hatırlatan Cebeci, bu araçla il il gezildiğini söyledi.

Cebeci soru önergesinde, “Yangın söndürme tüpleri ile ilgili ihaleye toplam kaç firma girmiştir? İhaleye giren firmaların yeterlilik belgeleri var mıdır? İhale süreci ve sonuçlandırılması aşamasında firmalar arasında eksik evrakı (Banka teminat mektubu ve benzeri) olan firma var mıdır? İBB yönetimi tarafından metrobüslerde kullanılmak üzere alınan yangın tüplerinin ihalesinin İBB meclisinde bulunan bir siyasi partinin grup başkan vekilinin kardeşine verilmesini hangi siyasi etik ilkeleri ile izah edebilirsiniz. Sosyal medyaya veya kamuoyuna mal olmayan bu ve bunun gibi benzeri ihaleler başka hısım akrabalara da verilmiş midir?” sorularına cevap istedi.

Yeni Yorum