16 Haziran Pazar 2024

HDP gibi İYİ Parti de evlat nöbeti tutan anneleri “politik” bulduğunu açıkladı

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan anneleri HDP gibi “politik” bulduğunu açıkladı.

 

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Haber Türk'te Eren Eğilmez'in sunduğu “Gerçek Fikri Ne” programına katıldı.

 

Gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan Ağıralioğlu’na, kandırılarak dağa kaçırılan çocukları için Diyarbakır HDP İl Binası önünde eylem yapan anneleri İyi Parti'nin neden ziyaret etmediği soruldu.

 

Ağıralioğlu, "Politik buluyorum. Annelerin oraya gitmesini doğru buluyorum. Şuna dikkat çekilmesi doğru: 'HDP bizim çocuklarımızı kandırıyor.' Bu algı için, böyle meşru bir hissiyatı annelerden başka hiçimse yoğuramaz. Annelerin ıstırabı 'çocuklarımızı bu HDP üzerinden dağa gönderiyorlar' algısı için doğrudur. Ama devletin oraya gitmesi yanlıştır. Devlet bakanları marifetiyle bir partinin binasına gidip öyle ağlayan bir görüntü veremez.  Asla devlet ağlamaz. Böyle bir görüntünün devletin itibarına suikast olduğunu düşünüyorum. Anneler gidebilir. Biz bir partiyiz. Düşünün ki; siyasal olarak muhatap almadığımız, siyasi meşruiyetini problemli gördüğümüz bir partinin önüne gidip orda hak aramayı devlet etme iddiamızla da yakışır bulamıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum