14 Temmuz Pazar 2024

İYİ Parti'de seçim krizi devam ediyor! Ankara ve İzmir’den sonra kavga sırası Adana'da

İYİ Parti'de seçim krizi devam ediyor! Ankara ve İzmir’den sonra kavga sırası Adana'da

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı seçimlerinde Genel Merkez’de yaşanan ve Genel Başkan Meral Akşener’in hastaneye kaldırılmasındaki süreci tetikleyen kriz hız kesmeden devam ediyor.

İYİ Parti’nin Pazar günü gerçekleştirilecek olan İzmir Kongresine Genel Merkez müdahalesi halen kamuoyunun gündeminde.

Kulislere yansıyan bilgilere göre, İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı adaylarından Öztürk Keskin genel merkezin müdahalesi ile adaylıktan çekildiğini açıklamıştı. Benzeri bir haber Adana Çukurova İlçe Başkanı Cihan Özkan’dan geldi.

İYİ Parti Çukurova İlçe Başkanı Cihan Özkan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

"Sayın il delegelerimiz 3 Ocak 2023 tarihinde Adana il başkanlığı seçimi için Çukurova, Seyhan, Yüregir, Sarıçam, Kozan ve Ceyhan ilçe başkanları olarak Ankara’ya davet edildik. Genel Başkanımızın talimatlarıyla kongre sürecini yönetmek için Seçim İşleri başkanımız sayın Şenol Sunat, Mali İşler başkanımız Ümit Dikbayır, Sivil toplum kuruluşları işleri başkanımız sayın Burak Akburak, Teşkilat koordinatörümüz Süleyman Sırrı Özdolap, Denizli Milletvekillimiz Yasin Öztürk, Teşkilattan sorumlu genel başkan danışmanımız Ömer Karakaş’tan oluşan seçim koordinesi yapılan toplantıda önümüzdeki yerel seçimin öneminden dolayı adananın birleştirici ve tecrübeli il başkanına ihtiyacı olduğunu ve bunun için genel merkezin adayının Kurucular Kurulu Üyesi  21. Dönem milletvekili Dr. Birol Öztürk olduğunu bizlere tebliğ ettiler."

"Karar bizlere tebliğ edildi"

İYİ Parti Adana Çukurova ilçe Başkanı Özkan’ın açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Değerli İl delegelerimiz ve parti teşkilatımız İYİ Partinin parti hiyerarşisi gereği bizlere genel başkanımızın yetkilendirdiği seçim komitesi olarak bizlere tebliğ olunan kararı sizlere arz ederiz. Ayrıca diğer dokuz ilçe başkanlarımız da telefonla aranarak ayrı ayrı karar tebliğ edilmiştir. Alınan kararın arkasındayız"

Genel Merkez’den gelecek açıklama bekleniyor

Olaylı geçen Ankara İl Başkanlığı adaylığından sonra İzmir ve Adana il başkanlığı seçimlerine genel merkez müdahalesi kulislerde demokratik seçimlere gölge düşürürken delegelerden doğacak tepki merak konusu oldu. 

Yeni Yorum