14 Haziran Cuma 2024

Meral Akşener'den skandal itiraf! "Refah-ana koalisyonunu ben yıktım"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, 32. Gün isimli programda gazeteci Mehmet Ali Birand ile yayın arasında yaptığı 'gizli' görüşme ortaya çıktı. Akşener, kendisini "iyi bir örgütçü" olarak tanımladı ve Refah Partisi'nin kurduğu koalisyonu yıktığını itiraf ediyor.

 

28 Şubat darbesi döneminde İçişleri Bakanı olarak görev yapan ve darbenin karşısında durduğunu iddia eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, 32. Gün isimli programda gazeteci Mehmet Ali Birand ile yayın arasında yaptığı 'gizli' görüşme ortaya çıktı.

 

"REFAH-ANA KOALİSYONUNU BEN YIKTIM"

 

Kendisini "iyi bir örgütçü" olarak tanımlayan Akşener, Refah Partisi'nin kurduğu koalisyonu yıktığını itiraf ediyor.

 

28 ŞUBATÇILARLA KİRLİ İŞ BİRLİĞİ

 

Akşener'in yayın arasında yaptığı ve oldukça ses getirecek açıklamaları ise şöyle:

 

Akşener: "İşini beceremeyen insanları siz taşıyabilir misiniz? O soruyu hiç sormadılar. Ben Kadın Kolları Genel Başkanlığımda 8 ayda 45 il gezmişim. Refah Partisi-Ana Koalisyonunu ben yıktım, kadınlarla yıktım. 50 kadını dökemediler. Ben iyi bir örgütçüyüm. Hedefim teşkilatta yürümekti. Bakanlık da oradan çıktı. İzleyin, hatırlayın o Ramazan bayramı şeker bayramı dönemini hatırlayın. Bekleyelim görelim."

 

Birand: "Toplam kaç kişi karışmış? 58 falan deniyor ama."

 

Akşener: "Tam bilmiyorum ben. Bir tek Erbakan'a verildi MİT dosyası Tansu Hanım'da da yok. Bilgim yok, MİT vermiş dosyayı. Başbakanlığa bağlı."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 28 Şubat'ı, "kendisinin de aktif olarak ancak karşı bir şekilde içinde yer aldığı süreç" olarak tanımlamıştı 

 

AKŞENER'İN 28 ŞUBAT TEZATLIĞI

 

Akşener'in 'gizli' çıkışı akıllara, sözde karşı olduğu 28 Şubat sürecine ilişkin Millî Güvenlik Kurulu'nun 28 Şubat 1997 tarihindeki kararları sonrası 32. Gün programında yaptığı açıklamaları akıllara getirdi. Akşener'in o gün yaptığı açıklamalar da darbeye karşı durmadığını gözler önüne sermişti.

 

Birand: Uygulanmasa bırakır mısınız hükümeti?

 

Akşener: Başka çaresi yok, uygulanacak!

 

Birand: Uygulanmadığını gördüğünüz takdirde istifa eder misiniz?

 

Akşener: Şimdi bakın, İçişleri Bakanı olarak ben, benim görev alanıma düşen ki, büyük bir çoğunluğu da bize düşüyor bu işin. Milli Güvenlik Kurulu kararlarının Milli Eğitime düşen var, Diyanet'e düşen var, Adalet Bakanlığı'na düşen var. Şimdi Adalet Bakanlığı çalışıyor. Onlar da bir genelde yayınladı. Ben uygulamayacağım. Milli Güvenlik Kurulu kararları uygulanacak.

Yeni Yorum