10 Aralık Pazar 2023

Meral Akşener’in Denizli mitingine Denizli’den sadece 2 bin kişi katıldı…

Meral Akşener’in Denizli mitingine Denizli’den sadece 2 bin kişi katıldı…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in dün Denizli'de gerçekleştirdiği miting, İYİ Partili pek çok isim tarafından "iktidar müjdesi" olarak duyuruldu. Ancak resmi rakamlar pek de iç açıcı değil...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, dün Denizli’de 12 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği miting, Ege Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’den otobüsler kaldırılmasına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Denizli’de düzenlediği son mitingin katılım sayısının beşte biri kadar kaldı.

OTOBÜSLERLE PARTİLİLER TAŞINDI

 

Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden İYİ Partililer otobüslerle Denizli’ye taşındı. Sadece İzmir’den CHP ve İYİ Parti teşkilatları tarafından 150 otobüsün kaldırıldığı iddia edildi. 10 bin kişinin il dışından katıldığı İYİ Parti’nin Denizli mitingine Denizli’den ve ilçelerinden sadece 2 bin kişi katıldı.

TEŞKİLATLARDAN PAYLAŞIM YAPILMAMASI İSTENDİ

 

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından teşkilatlara gönderilen talimatta Denizli mitingine il dışından katılanların sosyal medyada fotoğraf paylaşmamaları istendi. Ancak buna rağmen pek çok İYİ Parti teşkilatı hem mitinge gittiklerini hem de miting alanında olduklarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Yeni Yorum