20 Haziran Perşembe 2024

Osmaniye’de bir iş yerinden 25 adet el işlemeli bıçak çalan İYİ Partili yönetici gözaltına alındı! Bıçaklardan birini de Meral Akşener’e hediye etmiş…

Osmaniye’de bir iş yerinden 25 adet el işlemeli bıçak çalan İYİ Partili yönetici gözaltına alındı! Bıçaklardan birini de Meral Akşener’e hediye etmiş…

Bir iş yerinden 25 adet el işlemeli bıçak çalan İYİ Parti Osmaniye Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Zorlu gözaltına alındı. Adnan Zorlu'nun çaldığı bıçaklardan birini de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e hediye ettiği ortaya çıktı.

 

Osmaniye’de, Eshabil Avşar adlı vatandaş Kemal Satır Caddesi’nde bulunan iş yerinden 25 adet el işlemeli bıçağın çalındığı gerekçesiyle polise başvurdu.

 

Avşar, İyi Parti Osmaniye Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi A.Z’nin 450 liraya süs eşyası bir tüfek aldığını, onun iş yerinden ayrılmasının ardından 25 adet el işlemeli bıçağın eksik olduğunu gördüklerini söyledi.

 

GÜVENLİK KAMERASINDA ORTAYA ÇIKTI

 

Güvenlik kamera görüntülerini incelediklerini aktaran Avşar, A.Z’nin bıçakları çalarak dışarıda bekleyen bir motosikletliye verdiğini beyan etti.

 

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Avşar’ın şikayeti üzerine A.Z’yi gözaltına aldı.

Güvenlik güçleri, A.Z’nin, satın aldığı süs tüfeği ile çaldığı öne sürülen el işlemeli bıçaklardan birini, dün kentte esnaf ziyaretleri yapan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e hediye ettiğini belirledi.

 

HEDİYE TÜFEK HAZIRLATMIŞ

 

A.Z’nin, Akşener kentten ayrıldıktan sonra gözaltına alındığı öğrenildi. Hırsızlık anı ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Avşar, yaptığı açıklamada, şüpheli A.Z’nin Meral Akşener’e hediye edilmek üzere süs eşyası bir tüfek hazırlattığını belirterek, “Eski borcunu kapattı, bunu da hesaba yazdırmış. Hazırlanırken 25 ürünümüzü çalarak dışarıda bekleyen motosikletliye taşımış. Bu sırada da buradaki elemanları başka bir iş bahanesiyle alıkoymuş” dedi.

Yeni Yorum