28 Ocak Cumartesi 2023

Şehit yakınına küfür eden Lütfü Türkkan, daha önce de şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk'e dil uzatmıştı

Şehit yakınına küfür eden Lütfü Türkkan, daha önce de şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk'e dil uzatmıştı

Bingöl'de şehit İsa Gümren'in ağabeyi Tahir Gümren'e küfür eden Lütfü Türkkan'ın daha önce de şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk'e yaptığı saygısızlık yeniden gündeme geldi.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Bingöl'deki ziyareti sırasında şehit yakını Tahir Gümren'e küfür eden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın dil uzattığı başka bir şehit yakını da teröristler tarafından makamında öldürülen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk'tü.

 

Mardin'in Derik ilçesinde Kaymakam olarak görev yapan Muhammed Fatih Safitürk, 5 yıl önce bugün, makamında uğradığı terör saldırısı sonucu şehit düşmüştü.

 

Lütfü Türkkan, Meclis Genel Kurulu'nun dinleyici locasına özel davetli olarak katılan şehit Muhammed Fatih Safitürk'ün babasını da sosyal medya üzerinden aşağılamıştı. Türkkan, Twitter hesabından, "Meclis'te bütçe görüşmeleri sırasında ziyaretçi yasağı olur. Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan bu sarıklı cübeli arkadaş kimdir acaba?" diye sormuştu.

Muhammed Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk ise, "Ben arkadaş değilim, bu vatana şehit vermiş bir babayım" yanıtını vermişti. Türkkan o dönemde büyük tepki çeken paylaşımını silmek zorunda kalmıştı.

 

Muhammed Fatih Safitürk'ün teröristler tarafından katledilişinin 5. yıl dönümünde, Lütfü Türkkan'ın skandal tavrı bir kez daha gündeme geldi.

Yeni Yorum