28 Eylül Çarşamba 2022

Uçuşlarında özel jet kullanan Meral Akşener tepkilerin ardından tarifeli uçakta poz verdi

Uçuşlarında özel jet kullanan Meral Akşener tepkilerin ardından tarifeli uçakta poz verdi

Verdiği bir röportajda "Özel uçaklarla gezmeyeceğiz" diyen ancak şehir ziyaretlerinde ulaşım aracı olarak özel jet kullanması ile gündeme gelen, eleştiri oklarının hedefi olunca da Elazığ ziyaretinde görüntü vermemek için basın mensupları aprona aldırmayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gelen tepkilerin ardından tarifeli uçakla seyahat edip poz verdi.

 

Yeni Şafak’ın haberine göre; "Biz özel uçaklarla uçmuyoruz. Sözüm söz iktidara geldiğimde hepsini satacağım" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Malatya'ya 'Hawker 800XP Performance' tipi özel jetle seyahat etmişti.

 

ZİYARETLERİNİ ÖZEL JETLE GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Akşener'in daha önceki aylarda da Trabzon, Bodrum ve Hatay'a gerçekleştirdiği ziyaretlerde de özel jet kullandığı ortaya çıkmıştı. Eleştiri oklarının hedefi olmasının ardından Akşener, Tunceli programı için geldiği Elazığ'da önlemler aldırmıştı.

 

BASIN MENSUPLARINI APRONA SOKMADI

 

Akşener ve karşılama heyeti ile apronda hatıra fotoğrafı çekilirken, seyahat edilen özel jetin önünde değil de havaalanı binasının önünde poz verilmişti. Daha önceki şehir programlarında Akşener karşılanırken havaalanlarının içine kadar girebilen ulusal ve yerel basın mensupları Elazığ'da içeri sokulmadı.

 

TARİFELİ UÇUŞ SONRASI POZ VERDİ

 

Akşener, tüm bu gelişmelerden sonra gelen tepkilerin ardından Bitlis'e gerçekleştirdiği ziyaretinde tarifeli uçağı tercih etti. Elazığ'da görüntü alınmasını engelleyen Akşener, bu sefer tarifeli uçuş gerçekleştirdiğini öne çıkaracak şekilde havaalanında poz verdi.

Yeni Yorum