13 Nisan Cumartesi 2024

Koç’tan Abdülmecid Efendi’ye büyük saygısızlık! Sözde sanat, özde rezalet…

Koç’tan Abdülmecid Efendi’ye büyük saygısızlık! Sözde sanat, özde rezalet…

Koç Holding tarafından satın alınan ve her sene sergi adı altında büyük rezaletlerin yaşandığı Abdülmecid Efendi Köşkü’nde yeni bir skandala daha imza atıldı.

 

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan Abdülmecid Efendi Köşkü, Şehzade Abdülmecid Efendi tarafından yazlık konut olarak kullanılmış; onun sanatsever kişiliği nedeniyle dönemin sanatçı, edebiyatçı ve siyasetçilerinin sık sık toplandığı bir kültür merkezi işlevi görmüştü.

 

Yıllar sonra bile özenle korunan bu köşk, Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı tarafından bu büyük eseri korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla satın alındı. Ancak köşkte sergilenen sözde eserler sosyal medyada büyük tepki çekiyor.

 

SÖZDE SANAT ADI ALTINDA SKANLA İMZA ATILIYOR

 

Geçtiğimiz yıllarda da tepki çeken heykellerin sergilendiği Abdülmecid Efendi Köşkü’nde bu yıl da yine ‘’sanat’’ adı altında skandala imza atılıyor.

 

İsmi Lâzım Değil adındaki sergi de yine tepki çeken eserleriyle gündeme geldi.

 

‘’BU TARİHİ KÖŞKE YAKIŞMIYOR’’

 

Rezalet ötesi sözde eserler için sosyal medyada, ‘’Bu sergide sergilen eserler bu tarihi köşke yakışmıyor.’’ yorumları yapıldı.

 

İşte Osmanlı’dan günümüze kadar ulaşan ve özenle korunan bu önemli eserde sergilenen o rezalet ‘’eserlerin’’ görüntüleri;

Yeni Yorum