19 Haziran Çarşamba 2024

PKK yandaşları ve HDP'den 'skeç' yayınlayan TRT Kürdi'ye tehdit

PKK yandaşları ve HDP'den 'skeç' yayınlayan TRT Kürdi'ye tehdit

TRT Kurdi'de yayınlanan skeç programı Pivaz (Soğan), terör örgütü PKK sempatizanları, HDP Grup Başkanvekilleri ve milletvekillerinin hedefi oldu. Skeç programında oynayan oyuncular ve TRT Kurdi kanalı, sosyal medyada linç edilmeye çalışılarak, tehdit edildi.

 

PKK’ya yakınlığı ile bilinen Jiyan Haber isimli internet sitesi yazarlarından İdris Yayla, TRT Kurdi kanalında yayımlanan Piyaz (Soğan) isimli Kürtçe skeç programından bir kesit alıntılayarak “TRT dizisinde eş başkanlık ve HDP’ye karalama, kayyıma övgü” ifadelerinin yer aldığı Twitter paylaşımında bulundu

Paylaşım sonrasında Türkiye aleyhine birçok yalan haber paylaşımlarıyla tanınan HDP destekli artigercek.com isimli haber sitesi, İdris Yayla’nın paylaşımını HDP İstanbul Milletvekili Züheyla Gülüm ve HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın görüşleri ile haberleştirdi.

 

HDP Grup Başkan Vekilleri ile HDP Siirt, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul ve Antalya milletvekillerinin Twitter’da TRT Kurdi’ye yönelik başlattıkları linç girişiminde PKK sempatizanlarından hem kanala hem de skeçte oynayan oyunculara karşı küfür ve tehdit paylaşımları geldi.

 

TRT Kurdi aleyhine paylaşım yapan bazı HDP’li Genel Başkanvekilleri ve Milletvekilleri:

Yeni Yorum