28 Mayıs Salı 2024

Savaşçı dizisinde isyan çıktı! FOX para vermedi kimse maaş alamadı

Savaşçı dizisinde isyan çıktı!  FOX para vermedi kimse maaş alamadı

Yapımını Limon Film'in üstlendiği Savaşçı dizisinin set ekibi maaşlarını alamadıklarını iddia ediyor. Set işçileri bir bildiri yayınlayarak yapım şirketine ve FOX TV'ye seslendi.

 

Fox TV'de yayınlanan Savaşçı dizisinin set işçilerinin maaşlarını alamadıkları ileri sürüldü. Sosyal medyada açılan #SavasciEkipHakkiniAriyor etiketiyle çalışanlar mağduriyetlerini dile getirdi ve bir bildiri yayınladı.

Savaşçı ekibi hakkını arıyor!' başlıklı bildiride şöyle denildi:

 

“Bu bildiri kar kış demeden ailelerinden ve sevdiklerinden uzakta çalışan set işçilerinin hak arama bildirisidir. Bizler dizilerde seyrettiğiniz kahramanların saçını makyajını yapan kostümlerini tasarlayan repliklerini hatırlatan en iyi açıyı yakalmaya çalışan yaptığı işi layıkıyla yapan emekçileriz. Lütfen sesimize ses olun. Yaptığımız işin hakkını verdik, hakkımızı istiyoruz. Bu zor günlerde emekçileri parasız bırakıp hiçbir ödeme sözünü yerine getirmemiştir. Açız ve borç içindeyiz. Bu ayıp bizim değil. Bizi görüp duyan herkesten paylaşım yapıp farkındalık yaratmasını rica ediyoruz"

Başrollerinde Berk Oktay, Murat Serezli ve Sarp Levendoğlu'nun yer aldığı Savaşçı dizisinin yapımını Limon Film üstleniyor. Set ekibinin maaş ödemelerinin gecikme sebebi ise FOX'un ödemeyi yapmaması. FOX kanalının bir çok bölümün parasını ödemediği bu sebeple de Limon yapımın çalışanlarına maaş veremediği öğrenildi. 

Yeni Yorum