04 Temmuz Pazartesi 2022
2 gün önce

Mabel Matiz Haddini Bil! Skandal klipte iğrenç ima

https://twitter.com/mabelmatiz/status/1542589814448558086?s=21&t=uu35P-wQb8qXYufj_1RPpA Son yıllarda artan "eşcinselliği normalleştirme" projesine destek veren isimler tek tek ortaya çıkıyor. Mabel Matiz de bu isimler arasında yer aldığını yeni klibinde aleni bir şekilde gösterdi. Matiz, "cinsiyetsiz yaşam" algısına destek verdi.  Milyonların dinlediği ve konserlerine gittiği Matiz, ayrıca klibinde eşcinsel beraberliği normalleştiren temalara yer verdi. Geçtiğimiz aylarda "Karakol" adlı yeni şarkısına klip çekeceğini duyuran ve önceki günde klibin bir kısmını paylaşan Matiz'in klibindeki korkunç algı dikkatlerden kaçmadı. Tıpkı son yıllarda Marvel ve Disney gibi şirketlerin başlattığı Eşcinselliği normalleştirme çalışmalarına destek verdiğini göstermiş oldu.  Matiz'den önce de Gülşen konserinde bir skandala imza atarak eşcinsel bayrağını açıp destek mesajlarında bulunmuştu. Matiz, bütün dinlerde yasak olan eşcinselliği desteklediğini gösteren metaforlara aşkı simgeleyen ögeleri seçerek verdi. Klibin bir kısmında iki erkeğin birbirine yakınlaştığı anda karanfil tutmaları bu durumu kanıtladı. Sosyal medyada klibi izleyen bir çok kişi #mabelmatizhaddinibil etiketiyle Matiz'e tepki gösterdi. 

1 hafta önce

Gülşen’e LGBT tepkisi! Konseri terk ettiler

Giydiği sahne kıyafetleri ve yaptığı açıklamalarla tepkilerin odağı haline gelen şarkıcı Gülşen, şimdi de konser verdiği sırada LGBT bayrağı açtı. Herkesin cinsel kimliğinin ve hayatının kendine ait olduğunu söyleyen Gülşen, "Herkesin rengi kendine ve renkler çok güzel. Herkesin cinsel kimliği, hayatı kendine ait. Buna bir başkası karar veremez." dedi. Dinleyicilerin bazıları konseri terk etti Gülşen'in sahnede LGBT bayrağı açması sonrası bazı izleyicilerin destek verdiği görülürken, seyircilerin büyük bir bölümünün de konseri terk ettiği öğrenildi.

1 hafta önce

Mardin’deki köyüne gül fabrikası açan Sanatçı Berdan Mardini: “Eskiden terörle anılıyordu o bölge, Şükür artık güvenli bir bölge. Devletimiz sayesinde terör bitti oralarda. Artık dağlara kurşun yerine güller ekiliyor”

TEHDİTLER YÜZÜNDEN AVRUPA'DA KONSER VEREMİYORUM

TRT KURDİ'ye program yaptığınız için PKK tarafından tehdit edildiğinizi duydum... Evet. O dönemler tehdit edildim, konserlerim de iptal oldu, Türkiye'deki birçok yapım firmasından da veto yedim. Sosyal medyadan açık açık tehditlere maruz kaldım. Ne mesajlar geldi bana o dönem... Bunun yanı sıra ben yılda 30-40 tane Avrupa konseri yaparken, TRT KURDİ'de program yaptıktan sonra Avrupa'da konser veremedim, tehdit ediyorlardı çünkü beni. 11 yıldır Avrupa'da konser yapamıyorum ama bu tehditler beni yıldırmaz. Başıma bunların geleceğini bilsem de yine programımı yapardım. Cumhurbaşkanımız "TRT KURDİ açıldı, hayırlı olsun" dediğinde sevinçten ağlamış bir insanım. Yıllarca yasaklanmış ana dilinde, devletimizin ekranına çıkıp şarkılar söylüyorsun, program yapıyorsun. Bu benim için çok kıymetli. Ben her zaman söylüyorum, Cumhurbaşkanımız ülkemiz adına çok önemli işler yaptı. 100 yılda yapılacak işleri 10 yılda yaptı. Türkiye, eski Türkiye değil. Yine söylüyorum, Erdoğan, dünya liderleri arasında da en iyi liderlerden biri. KREDİ ÇEKTİM ARABAMI SATTIM

Tüm birikiminizi Mardin'de kurduğunuz gül yağı fabrikasına yatırmanız büyük bir risk değil mi? Evet ama maneviyat açısından bu riske değerdi. Ben sadece müzikten kazandıklarımı da yatırmadım. Kredi çektim, arabamı sattım. Kendi toprağıma istihdam sağlamak için yaptım bunları. Ülkeme feda olsun. Pişmanlık da yaşamadım hiç. Eskiden terörle anılıyordu o bölge, Şükür artık güvenli bir bölge. Devletimiz sayesinde terör bitti oralarda. Artık dağlara kurşun yerine güller ekiliyor. Önceden köyümden şehirlere göç edenler vardı, iş bulmak amacıyla. Yaptığımız yatırımla insanlar artık köye geri dönüyor. İş ve sanat dünyasına bir ricam var, lütfen herkes doğduğu köy ve ilçelere yatırım yapsın, o zaman, bu insanlar ekmek için metropollere göç etmeyecektir. Yani biz bu yatırımlarla tersine göçü sağlamalıyız. ESKİ EŞİME HİÇ ŞİDDET UYGULAMADIM

Eşinizden boşandıktan sonra arabası kurşunlanmıştı. Bu olayla ilgili ne söylemek istersiniz? Olayın benimle hiçbir ilgisinin olmadığını daha önce de söylemiştim. O kadar çok çarpık ilişki yaşıyor ki... Allah bilir kimin canını yaktı da böyle bir olay yaşadı. Evliliğimiz boyunca en ufak şiddet bile uygulamadım kendisine. Şimdi de ben o kadını yok sayıyorum. Benim için hiç değeri olmayan biri.

1 hafta önce

Mahsun Kırmızıgül ruhsatsız mekanda sahneye çıktı

Bodrum Yalıkavak'ta yeni açılan Gala adlı müzik ruhsatı olmayan mekânda sahne almaya hazırlanan Mahsun Kırmızıgül polisin mekana gelip uyarı yapması üzerine neye uğradığını şaşırdı. Mahsun Kırmızıgül müzik yapamayacağını öğrenince şarkılarını canlı okudu. Mekânın müzik ruhsatı olmadığı için polisin uyarı yaptığı öğrenildi.

3 hafta önce

TikTok'ta doğum videoları çeken Mükremin Gezgin hakkında soruşturma başlatıldı

Kendisine 9 aydır hamile süsü vererek sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesine ulaşan Mükremin Gezgin hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Sabah Gazetesi'nden Ümit Erkan Demircan'ın haberine göre; Akıllara durgunluk veren olay takma hamile karınlığı takan Mükremin Gezgin'in kendisine hamile görüntüsü verip, takipçi kitlesini hamile olduğuna inandırmasıyla başladı. HAMİLE OLDUĞUNA MİLYONLARCA KİŞİYE İNANDIRDI Dokuz ay boyunca sosyal medyadan sözde hamilelik dönemlerini paylaşan Gezgin, kısa sürede geniş bir takipçi kitlesine ulaştı. TikTok'ta toplamda 1.3 milyon takipçisi bulunan ve toplam beğeni sayısı ise 37.4 milyonu aşan Gezgin, videolarındaki kurgu ve mizansenle, milyonlarca kişinin hamileliğine inanmasını sağladı. BİNLERCE LİRAYI CEBİNE İNDİRDİ Çocuğunun babasız büyüyeceğini açıklayan Gezgin'e milyonlarca destek mesajı yağdı. Hamilelik senaryoları kullanıcılar tarafından öyle abartıldı ki "Önce Rihanna mı doğuracak yoksa Mükremin mi" diye bahisler bile yapıldı. Hamileliğine herkesi inandıran Gezgin sosyal medya platformu üzerinden binlerce lira kazandı. Dün takipçilerine sancılarının arttığını duyuran Gezgin, hastanede doğuma girmiş gibi sağlık personeliyle birlikte bir mizansen hazırladı. Takipçi sayısını artırmak uğruna minik bir bebeği de senaryosuna alet eden Mükremin Gezgin, adını Onur koyduğu bebeği sağlıklı bir şekilde kucağına aldığını duyuran bir paylaşımda bulundu. MÜKREMİN GEZER VE HASTANE YÖNETİMİ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI Paylaşımın altına kısa sürede milyonlarca yorum yağarken, Gezgin'e yardımcı olan sağlık personeli ve hastane yönetimine de tepki yağdı. Gelen şikayetlerinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Mükremin Gezer ve hastane personeli hakkında hayasızca hareketler ve teşhircilik suçundan soruşturma başlattı.

2 ay önce

Komedyenlik tutmadı, Burak Elmas’ın başkan olmasıyla Galatasaray camiasından da dışlanan Şahan Gökbakar dümeni İmamoğlu’na kırdı!

Komedyan Şahan Gökbakar, bel altı ve küfürlü esprileriyle tutmayan ucuz sanat tarzını bırakıp tamamen siyasete yöneldi. CHP reklam ajansının bir elemanı gibi çalışmaya başlayan Gökbakar, canlandırdığı Recep İvedik tarzı bir zeka ile siyasi yorumlar yapmaya devam ediyor. ‘UCUZ KOMEDYEN’ DEMİŞLERDİ Gökbakar’ın son günlerde göze girmek için sabah akşam yağ yaktığı kesim ise komedyenin Recep İvedik filmleri serisini yerden yere vurmuştu. Kalitesiz espriler ve bel altı küfürler yüzünden çok eleştirilen film serisi, Türk sineması açısından bir facia olarak değerlendirilmişti. Hatta bazı sinema eleştirmenleri Şahan Gökbakar’ın filmleri için “Küfür ve bel altı diyaloglardan başka bir yanı olmayan ucuz işler” yorumunu yapmışlardı. DÜMENİ İMAMOĞLU’NA KIRDI Burak Elmas’ın başkan olmasıyla Galatasaray camiasından da dışlanan Komedyen, son günlerde tamamen İmamoğlu’nu savunmak için çaba harcıyor. İBB’nin kusurlarını örtmek için yürütülen algı oyunlarında rol alan Gökbakar, CHP’lilerin yeni gözdesi haline geldi. https://twitter.com/sgokbakar/status/1513158931325067269?s=21&t=A1fvMZ4PyVtHVrYUBQnNEw

4 ay önce

Tarkan’ın ‘Geççek’ klibinde FETÖ’cü oyuncu! KHK’lı isim klipte nasıl oynadı?

Yeni şarkısı “Geççek”i dün akşam yayınlayan Tarkan’ın, şarkı sözleri sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor. Muhalefet partilerinin genel başkanları ve milletvekillerinin yanı sıra terör örgütleri PKK ve FETÖ’ye de yakın olan hesaplar sosyal medyada peş peşe paylaşımlar yapınca şarkının bir “proje” olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. FETÖ’CÜLER YERE GÖĞE SIĞDIRAMADI Tarkan’ın klibine muhalafet partileri kadar FETÖ’cü firari teröristler de ilgi göstermiş, ünlü sanatçıya peş peşe övgü mesajları düzmüşlerdi. KLİPTE FETÖ’CÜ OYUNCU OYNAMIŞ Tarkan’ın klibine FETÖ’cü isimlerin yoğun ilgi göstermesinin altında yatan sebep ise bambaşka çıktı. Şarkı sözleriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldığı iddia edilen Tarkan, klibinde KHK ile ihraç edilen öğretmen Şuayip Acar’ı oynatmış. Hakkında yurtdışına çıkış yasağı da bulunan KHK’lı Şuayip Acar’ın Tarkan’ın ‘Geççek’ projesini hazırlayan ekip tarafından özenle seçilip klipte oynatıldığı iddia edildi.

4 ay önce

FETÖ-PKK-CHP-HDP… Tarkan’ın “Geççek” şarkısı eşliğinde ‘zilleri takıp’ oynadılar!

Yeni şarkısı “Geççek”i bu akşam yayınlayan Tarkan’ın, şarkı sözleri sosyal medyayı karıştırdı. Muhalefet partilerinin genel başkanları ve milletvekillerinin yanı sıra terör örgütleri PKK ve FETÖ’ye de yakın olan hesaplar sosyal medyada peş peşe paylaşımlar yapınca şarkının bir “proje” olduğu iddiaları ortaya atıldı. GEÇÇEK ŞARKI SÖZLERİ Tarkan’ın Geççek şarkısının sözleri şu şekilde: Hep köşeye sıkıştırmadı mı? Daha önce de sanki Sırtımızdan vurmadı mı? Bu kaçıncı darbe ilk değil ki Düştük evet ama kalkmadık mı? Biz hep hayata meydan okumadık mı? Sen ferah tut içini Biz neleri atlatmadık ki Geççek geççek elbet bu da geççek Gör bak umudun gününü gün etçek Oh oh zilleri takıp oynıycaz o zaman O çiçekten günler çok yakın inan Gitçek gitçek geldiği gibi gitçek Her şeyin sonu var, bu çile de bitçek Oh oh zilleri takıp oynıycaz o zaman O çiçekten günler çok yakın inan Dayan, çoğu gitti azı kaldı Yapma! Güze, kışa boğma yazını Yakındır sabrın zaferi Düştük evet ama kalkmadık mı? Biz hep hayata meydan okumadık mı? Sen ferah tut içini Biz neleri atlatmadık ki Geççek geççek elbet bu da geççek Gör bak umudun gününü gün etçek Oh oh zilleri takıp oynıycaz o zaman O çiçekten günler çok yakın inan Gitçek gitçek geldiği gibi gitçek Her şeyin sonu var bu çile de bitçek Oh oh zilleri takıp oynıycaz o zaman O çiçekten günler çok yakın inan Çok uzattın vallahi bıktık Bi durmadın vermedin ki aman Hadi yeter artık fena bunaldık Düş babam artık düş yakamızdan Var bir hayır her şerde dedik Oturduk bir dolu ders de çıkarttık Ama yeter artık, anladık tamam Düş babam artık düş yakamızdan Beni sorarsan Ben de iyi değilim pek Kalmadı eski neşem hiç Tadım tuzum yok pek Dar dar dar geliyor Ruhuma bedenim Har har yanıyorum Küle dönmek üzereyim Bi suyun akışındayım Bi gidiyorum tersine Bi arkadaşım ümitle Bi aram açık kaderle Lakin sabrın sonu selamettir beklerim Gün doğmadan neler doğar bilirim

1 2 3 4 5