30 Eylül Cumartesi 2023

Bir ödüle ülkesini sattı: Merve Dizdar

Bir ödüle ülkesini sattı: Merve Dizdar

Fransa'da düzenlenen Cannes Film Festivali'nde ödül alan oyuncu Merve Dizdar, yaptığı konuşma ile tepki çekti.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi kanalı olan TRT’de rol aldığı Masumlar Apartmanı dizisiyle tanınan ve Türkiye'de bir üne kavuşan oyuncu Merve Dizdar, Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü alırken yaptığı konuşma ile tepki çekti.

 

Merve Dizdar, eline tutuşturulan kağıtta yazan sözlerle, Cannes Film Festivali'nde ülkesini şikayet etti.

 

Dizdar, "Bu ödülü tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum" ifadelerini kullandı. 

 

TÜRKİYE'Yİ AŞAĞILAYAN DİZDAR'I ALKIŞLADI

 

Dizdar'ın yabancı bir ülkede Türkiye'yi şikayet etmesine sosyal medyadan tepki yağdı. Ancak CHP genel başkanı ve 6'lı masa Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Dizdar'ı tebrik etti.

TSK'YA İFTİRA ATAN ŞEBNEM KORUR FİNCANCI'YA DESTEK ÇIKMIŞTI

 

Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni kimyasal silah kullandığı iddiasıyla suçlamış ve cezaevine girmişti. 

 

O dönemde bir ödül töreninde Şebnem Korur'u savunan bir sanatçıya, oyuncu Burak Haktanır "O kadın TSK'ya isftira attı" diyerek tepki göstermişti. 

 

Tören salonunda Burak Haktanır, TSK'ya destek verdiği için 'Eril' olarak eleştirilmişti, o anlarda oyuncu Merve Dizdar, tarafını belli ederek alkışlamıştı. 

Yeni Yorum