20 Mayıs Pazartesi 2024
5 ay önce

Ali Yerlikaya, Süleyman Soylu'nun hakkını teslim etti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, suç örgütlerine yönelik birçok operasyonun Süleyman Soylu döneminde başladığını meclis komisyonunda açıkladı.

6 ay önce

Özgür Özel: CHP’nin 8. Genel Başkanı

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nın ikinci tur oylamasında Manisa Milletvekili Özgür Özel genel başkan seçildi.

1 yıl önce

IMF'ye göz kırptı! Kemal Kılıçdaroğlu: Pek çok kuruluştan kredi alabiliriz

Türkiye'nin merakla beklediği seçimin tarihi belli oldu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim tarihi için işaret edilen 14 Mayıs netliğe kavuştu. Büyük bir kaosun ardından Millet İttifakı cephesi için adaylığı açıklanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarına deprem bölgesine giderek başladı. Kılıçdaroğlu'ndan kredi çıkışı Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kahramanmaraş'ta meslek, esnaf, ticaret, sanayi, ziraat odalarının temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantının ardından açıklamalardan bulunan Kılıçdaroğlu, iktidardan deprem bölgesine yönelik kısa ve orta vadeli planlarını açıklamalarını talep etti. Depremde hayatını kaybeden insanlar için sorumlulardan hesap sorulması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, bölgedeki sorunların çözümü için devletin 'uygun koşullu kredi' alabileceğini vurguladı. "Pek çok kuruluştan kredi alabiliriz" İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar: - Eğer iyi bir yönetim, halkına hesap veren, saydam bir yönetim olduğu takdirde pek çok kuruluştan yardım da alabiliriz, pek çok kuruluştan düşündüğümüzden çok daha uygun koşullarda kredi de alabiliriz. Türkiye bu sorunu aşar.

- Kısa vadede esnafın, sanayicinin, tüccarın, evi, dükkanı yıkılan insanın faiz borçlarının mutlaka silinmesi lazım. Sanayi kuruluşlarının yeniden ayağa kaldırılması lazım. Bu konuda da kredi destekleri ihtiyaçları var. Devlet yönetimi ciddiyet ister. Günübirlik kararlarla devlet yönetilmez. Bu anlayış sorunları çözmez, var olan sorunları çok daha büyük yeni sorunlar ekler.

- Sorumlular hakkında da davaların açılması lazım. Yani bu kadar insanın ölümünden sorumlu olanların, imza atanların ellerini, kollarını sallayarak kentlerin sokaklarında gezmesini asla kabul etmiyorum. Yeri geldiğinde onların da hesap vermesi lazım. Yazıktır; günahtır. Bu kadar insanın kanı yerde kalmamalı. https://twitter.com/bugunguncel/status/1634774596124565504?s=48&t=kgYu0XH04hCo9hDKdwyLsQ

1 yıl önce

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan umduğunu bulamadı! Meral Akşener, aday arayışında

Altılı Koalisyon'daki kaosun yankıları siyaset arenasında etkisini göstermeye devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz gün Altılı Koalisyon toplantısının ardından gemileri yakmış ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına destek vermediğini açık açık beyan etmişti. YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NDAN UMDUĞUNU BULAMAYAN AKŞENER'DEN YENİ HAMLE! Akşener, 'göreve' çağırdığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan istediğini alamadı. Her iki isim Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiklerini belirtip ortak bir fotoğraf verdi. Öte yandan İYİ Parti ve Beşli Koalisyon arasındaki gerginlik sürerken sürpriz gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Akşener, adaylık için kendisine yeşil ışık yakan Prof. Dr. Ersan Şen'e görüşme talebi iletti. "ADAYLIK KONUSUNDA CİDDİ MİSİNİZ?" Ersan Şen konuyla ilgili "Sayın Akşener Buğra Kavuncu aracılığıyla beni aradı ve 'Adaylık konusunda ciddi misiniz? Gelin görüşelim' dedi. Muhtemelen bu hafta içinde bir görüşme gerçekleştireceğiz. Ayrıca 'Bunu beyan edebilirsiniz' dedi." şeklinde konuştu. "BİRİLERİNİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI LAZIM" Ersan Şen "Ben gayet ciddiyim. Birilerinin elini taşın altına koyması lazım." diye ekledi. Şen'in daha önce de cumhurbaşkanlığı adaylığı isteğini sık sık dile getirdiği biliniyor. İYİ PARTİ GÖRÜŞMEYİ DOĞRULADI İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ise "Bir TV yayını sırasında Sn. Ersan Şen'in partimiz hakkında ortaya koyduğu kıymetli değerlendirmeler sebebiyle Genel Başkanımız kendisini arayarak teşekkür etmiş ve istişare amacıyla görüşmeye davet etmiştir." açıklamasında bulundu.

1 yıl önce

Akşener’den Kemal Kılıçdaroğlu’na onay çıkmadı!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hükümet yönetimine talip olan ancak henüz bir Cumhurbaşkanı adayı çıkaramayan 6'lı masanın dağılacağı iddiaları güçlenmeye devam ediyor. KEMAL KILIÇDAROĞLU ADAY OLURSA? Öyle ki 6'lı masa içinde yaşanan adaylık yarışında İYİ Parti lideri Meral Akşener, tarafını belli etti. Her fırsatta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verdiği desteği dile getiren Akşener, Habertürk'te katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. 6'lı masa içerisinde aday gösterilmesi halince Ekrem İmamoğlu'na ya da  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a destek vereceklerini ifade eden Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına verdiği cevapla dikkat çekti. 

1 yıl önce

Düzce’de deprem bölgesini ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na depremzedelerden şok tepki

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Düzce’ye geldi. 7 gün önce yaşanan deprem sebebiyle çadırlarda kalan vatandaşları ziyaret eden Ekrem İmamoğlu, “Aynı bölgede, fazla değil 20 yıl önce yaşanan şiddetli depremden sonra, hepimizin güle oynaya, işine, evine gitmesi gerekirdi. “BU İŞLERİN SONUCA ERMESİ MÜMKÜN DEĞİL” Biz, eğer milletimize hala bu kaygıyı bu tereddüdü yaşatıyorsak, burada hep birlikte çok büyük sorumluluğumuz var demektir. Tek sebebi var: Bilimden uzak iseniz, teknikten uzak iseniz, sağlıklı bir süreç planlaması, sağlıklı bir gelecek planlamasını tasarlayamamış ya da ona uyum sağlayamamış iseniz, gerçekten bu işlerin sonuca ermesi mümkün değil” dedi. İMAMOĞLUNA TEPKİ Düzce kent meydanında ve Gölyaka ilçesinde kurulan çadırkentlerde depremzede vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunan Ekrem İmamoğlu, Gölyaka’da bir depremzede kadının yanağına dokunmak istedi. Ancak Ekrem İmamoğlu, burada depremzede kadından beklemediği tepki ile karşılaştı. https://twitter.com/bugunguncel/status/1598173008010825728?s=46&t=l9kVwAzc-q0KvOQo22KgZg “ELLEME BENİ” Kafasını hızla geriye çeken kadın, “Elleme beni, deprem bitti” diye bağırdı. Ekrem İmamoğlu ise yoluna devam ederken, ‘olsun’ demekle yetindi. Ekrem İmamoğlu, Düzce ziyaretini Gölyaka ilçesinde kurulan çadırkent ziyareti ile bitirerek İstanbul’a döndü.

1 yıl önce

Harekat sonrası CHP'de sessizlik, İYİ Parti'de çatlak

TSK, BM Antlaşması'ndan doğan meşru müdafaa hakkını kullanarak terör örgütünü hem Irak hem Suriye'de vurdu. Operasyona 6 üsten kalkan İHA ve SİHA'larla birlikte 70 hava aracı katıldı. YPG'nin merkezi haline dönüştürülen Ayn el Arab, 140 km derinlikteki Asos, 90 km derinlikteki Kandil, Hakurk, Malikiyye, Cizire ve Tel Rıfat'ta tespit edilen 89 hedef tam isabetle imha edildi. Hedefler, sivillerin zarar görmemesi için büyük bir hassasiyetle belirlendi. ABD ve Suriye kontrolündeki Suriye hava sahasının da kullanıldığı harekat sonrası uçaklar üslerine geri döndü. İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Aytun Çıray, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye ve Kuzey Irak'a yaptığı hava harekatının ardından skandal bir paylaşımda bulundu. Aytun Çıray, ABD Erbil Başkonsolosluğu'nun açıklaması üzerinden Mehmetçiğin harekatını lekelemeye kalkıştı. Çıray paylaşımında "ABD, 18 Kasım'da resmen vatandaşlarını uyardı ve "önümüzdeki günlerde Kuzey Suriye ve Kuzey Irak'ta Türk askerinin harekat yapacağını" duyurdu. ABD'ye bilgi verildi mi? Sizce teröristler ne yapmıştır" ifadelerine yer verdi. İYİ Parti lideri Meral Akşener ise, "Ordumuza başarılar diliyorum. Askerlerimizin ayağına taş değmesin" açıklaması yaptı. 4 PARTİDEN SES YOK Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da, harekata destek vererek "Başarılar diliyorum" dedi. İYİ Parti ve Gelecek Partisi'nden operasyonla ilgili yapılan destek açıklamalarına rağmen, CHP, DEVA, Saadet ve Demokrat Parti sessizliğini korudu. HDP VE PKK PANİKTE TSK'NIN başlattığı harekat HDP ve PKK/YPG'de paniğe neden oldu. HDP sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla "Saldırıları durdurun" çağrısı yaptı. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Taksim saldırısı bu saldırıya gerekçe yapılmak isteniyor. Saldırıyı bahane ederek, meşru bir zemin yaratmaya çalışıyor. Kobani'ye selam olsun" dedi. PKK/YPG'nin elebaşı Mazlum Abdi ise "Bu bombalama hiçbir tarafın lehine değildir. Büyük bir felaketi önlemek için her türlü çabayı gösteriyoruz. Eğer savaş patlak verirse bundan herkes etkilenecektir" diyerek tehditte bulundu. KILIÇDAROĞLU'NUN GÖRÜŞTÜĞÜ ZAMAN, ABD'YE ŞİKAYET ETTİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngiltere ziyareti sırasında görüştüğü hakkında yakalama kararı bulunan Amberin Zaman TSK'nın operasyonundan duyduğu rahatsızlığı dile getirerek Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti. Zaman Twitter hesabından peşi sıra yaptığı paylaşımlarında ABD hava koruması altındaki bölgelerin Türk askerleri tarafından vurulduğuna vurgu yaptı.

1 yıl önce

“Sınırımızda PYD olmalı” diyen CHP’den “Sınır namustur” ikiyüzlülüğü

ABD destekli terör örgütü YPG/PKK, önce Mersin’de, ardından Taksim’de düzenlediği kanlı saldırılarıyla Türkiye’deki huzur iklimini hedef alırken, iktidar umudunu HDP’den gelecek oylara bağlayan 6’lı masa paydaşları, masa altına gizledikleri ortaklarını gücendirmemek adına çok kirli bir siyaset güdüyor. TSK’nın başarılı operasyonları sonrası köşeye sıkışan PKK/YPG’nin, Taksim’de masum sivillere yönelik gerçekleştirdiği kanlı saldırısı sonrası, 6’lı masa müdavimlerinin yayımladıkları ortak açıklamada terör örgütünün ismini zikretmemesi, zillet paydaşlarının Kandil’in uzantılarına nasıl göbekten bağlı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. PYD’Yİ TERÖR ÖRGÜTÜ KABUL ETMEDİLER İşte maskesi düşen CHP’lilerin skandal açıklamaları şöyle: “Tezkereye ‘evet’ demek Cumhuriyete ihanettir” Kılıçdaroğlu: “Bizim için YPG terör örgütü değildir. Kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur.” https://twitter.com/malignaydin72/status/1592115441740414977?s=46&t=NoYKfn4Isf2TorneCanUWA CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: “Sınırımızda başkası olacağına YPG olsun. Bizim için hiçbir sakıncası yoktur.” https://twitter.com/medyaadami/status/1592071447744479232?s=46&t=lHZWhpTRrkvFobU_2n90ZA CHP’li emekli Tuğamiral Türker Ertürk: “Sınırımızda radikal İslami örgütler olacağına, iyi ilişkiler geliştireceğimiz YPG’liler olsun.” https://twitter.com/neseturannbh/status/1378711719661481984?s=46&t=0Am3DEGEx-83_0qpwjdsmg CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz: “PYD bildiğiniz gibi bir siyasi oluşumdur. YPG siyasi kanadıdır. Terör örgütü değildir.” https://twitter.com/akyazi_54/status/1187725735668129792?s=46&t=9GGwb1B9C0idA0Z0cMwx1g ‘SİHA Sezgin’ olarak bilinen ve TSK’ya yönelik ‘kimyasal silah kullandı’ iftirasına atan CHP’li Sezgin Tanrıkulu: “PYD Suriye’de kendi yaşamlarını kurmaya çalışan, kendi topraklarını korumaya çalışan bir örgüttür ve terör örgütü değildir.” CHP’li Selin Sayek Böke: “Ne ben ne de arkadaşlarım bir yapının terör örgütü olduğuna dair bilgilere sahip değiliz.” CHP’li Erdal Aksünger: “Başından beri söylüyorum. PYD bir terör örgütü değildir, bir siyasi oluşumdur.

1 2
Server Error
500
Server Error