24 Haziran Pazartesi 2024

“Sınırımızda PYD olmalı” diyen CHP’den “Sınır namustur” ikiyüzlülüğü

“Sınırımızda PYD olmalı” diyen CHP’den “Sınır namustur” ikiyüzlülüğü

YPG-PYD'yi terör örgütü olarak görmediğini söyleyen CHP, PKK'nın uzantıları ile dirsek temasını sürdürürken bir taraftan da genel merkezine "Sınır Namustur" pankartı astı. Türkiye'nin sınırlarında ABD desteği ile terör devleti kurmak isteyen YPG-PYD'yi terör örgütü olarak görmediğini söyleyen CHP temsilcilerinin açıklamaları ile genel merkeze asılan pankart tam bir çelişki...

 

ABD destekli terör örgütü YPG/PKK, önce Mersin’de, ardından Taksim’de düzenlediği kanlı saldırılarıyla Türkiye’deki huzur iklimini hedef alırken, iktidar umudunu HDP’den gelecek oylara bağlayan 6’lı masa paydaşları, masa altına gizledikleri ortaklarını gücendirmemek adına çok kirli bir siyaset güdüyor.

 

TSK’nın başarılı operasyonları sonrası köşeye sıkışan PKK/YPG’nin, Taksim’de masum sivillere yönelik gerçekleştirdiği kanlı saldırısı sonrası, 6’lı masa müdavimlerinin yayımladıkları ortak açıklamada terör örgütünün ismini zikretmemesi, zillet paydaşlarının Kandil’in uzantılarına nasıl göbekten bağlı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

 

PYD’Yİ TERÖR ÖRGÜTÜ KABUL ETMEDİLER

 

İşte maskesi düşen CHP’lilerin skandal açıklamaları şöyle:

 

“Tezkereye ‘evet’ demek Cumhuriyete ihanettir” Kılıçdaroğlu: “Bizim için YPG terör örgütü değildir. Kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: “Sınırımızda başkası olacağına YPG olsun. Bizim için hiçbir sakıncası yoktur.”

CHP’li emekli Tuğamiral Türker Ertürk: “Sınırımızda radikal İslami örgütler olacağına, iyi ilişkiler geliştireceğimiz YPG’liler olsun.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz: “PYD bildiğiniz gibi bir siyasi oluşumdur. YPG siyasi kanadıdır. Terör örgütü değildir.”

‘SİHA Sezgin’ olarak bilinen ve TSK’ya yönelik ‘kimyasal silah kullandı’ iftirasına atan CHP’li Sezgin Tanrıkulu: “PYD Suriye’de kendi yaşamlarını kurmaya çalışan, kendi topraklarını korumaya çalışan bir örgüttür ve terör örgütü değildir.”

 

CHP’li Selin Sayek Böke: “Ne ben ne de arkadaşlarım bir yapının terör örgütü olduğuna dair bilgilere sahip değiliz.”

 

CHP’li Erdal Aksünger: “Başından beri söylüyorum. PYD bir terör örgütü değildir, bir siyasi oluşumdur.

Yeni Yorum