11 Aralık Pazartesi 2023

MHP'den Ali Babacan'a zehir zemberek sözler: “Satış ustası, dönüş uzmanı...Haydi başka kapıya!”

MHP'den Ali Babacan'a zehir zemberek sözler: “Satış ustası, dönüş uzmanı...Haydi başka kapıya!”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a yönelik zehir zemberek ifadeler kullandı. Yönter, Babacan'ı 'Türk siyasetinin utanç vesikası' olarak tanımladı.

 

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun TBMM'ye dönmesiyle ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Anayasa Mahkemesi’nin, HDP’li Gergerlioğlu hakkında vermiş olduğu karar terörizme örtülü destektir” dedi.

Bahçeli'nin bu açıklamasını eleştiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak "Krizlerin ortağı, Anayasa Mahkemesi’ni yine tehdit etti. Ben de bir kere daha hatırlatıyorum" diyerek 8 Temmuz'da yaptığı bir paylaşımı yeniden gündeme getirdi.

 

"Anayasa Mahkemesi’nin kararları herkes için bağlayıcıdır, istisnası yok. Hele hele anayasada ‘Bahçeli hariç’ diye bir hüküm de yok.” sözlerinin yer aldığı paylaşıma MHP cephesinden yanıt geldi.

MHP'Lİ YÖNTER: HAYDİ BAŞKA KAPIYA!

 

Babacan'a zehir zemberek sözlerle cevap veren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, "Kriz yok ki ortak olalım...Seni kandırmışlar, kafeslemişler, iyi keklemişler!" dedi.

 

Yönter, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Selamsız Babacan aynı anda iki tarafı idare eden çok yüzlü, itibarsız ve güvenilmez yabancı dokumasıdır...Türk siyasetinin utanç vesikası, satış ustası, dönüş uzmanıdır...Haydi başka kapıya!"

Yeni Yorum