24 Nisan Çarşamba 2024

MHP'li Büyükataman'dan Emin Çölaşan'a: Vatanın ve milletin selametinden başka karşılık bekleyenin kanı kurusun mu?

MHP'li Büyükataman'dan Emin Çölaşan'a: Vatanın ve milletin selametinden başka karşılık bekleyenin kanı kurusun mu?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yazdığı mektuba tepki gösterdi.

 

Büyükataman, açıklamasında şunları kaydetti:

 

1- Yazacak gazete bulamayınca Sözcü’ye sığınan başarısız kalemşor Emin Çölaşan, geçirdiği nevrozlarla kaleme aldığı açık mektuplarına devam etmiş.

 

Her zamanki seviyesizliği ile kendini oturttuğu bilirkişi koltuğundan pozlar kesen Çölaşan’ın bilmesi gereken tek şey haddidir.

 

2- Hayatı boyunca Ülkücü Hareket’in karşısında yer almış bu ismin bugün “Acaba bir menfaat elde eder miyim?” düşüncesiyle ve Ülkücülükten geçinen bir grup kaçkınla olan sıkı diyaloglarına dayanarak “Ülkücü taban”ın duyarlılıklarından dem vurması, acınası hâlinin delilidir.

 

3- Bu şahıs, Ülkücü Hareket’te tavan-taban kavramlarının bulunmadığından habersizdir.

 

Sayın Genel Başkanımızın ifadesi ile “Bizde taban yoktur, dava arkadaşlarımız vardır. Bizde tavan yoktur, Ülkücü şuur hakimdir.”

 

Hâl böyle iken Çölaşan hangi ezberi okumaktadır?

 

4- Çölaşan da Özgür Özel ile aynı yerin kumanyacısı olduğu için çok sayıda AK Partilinin bazı yakışıksız sözler söylediğini iftira etmiştir.

 

Özel’in şerefine emanet edip cevap alamadığımız gibi Çölaşan’ın da bu AK Partililerin kimler olduğunu açıklaması kendi şerefine emanettir.

 

5(son)- Kraldan çok kralcılık, sizin camianın yemlenme usulüdür. Bizde vatan, millet, din, devlet uğruna vazifeye atılma şuuru,bedel ödeme cesareti vardır.

 

Menfaat için vatanı satacak olanlara soruyorum: Vatanın ve milletin selametinden başka karşılık bekleyenin kanı kurusun mu?

Yeni Yorum