18 Haziran Salı 2024

MHP'li İsmet Büyükataman: Daha isimlerini bilmedikleri kişileri savunmaya geçenlerin çekindiği bir şey mi var

MHP'li İsmet Büyükataman: Daha isimlerini bilmedikleri kişileri savunmaya geçenlerin çekindiği bir şey mi var

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, İçişleri Bakanlığının İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) görev yapan terör bağlantılı personellerle ilgili gerçekleştirdiği özel teftişe ilişkin konuştu. Teftiş kararın yerinde ve değerli olduğunu ifade eden Büyükataman, "Ardı ardına açıklama yapan ve henüz isimlerini ve irtibatlarını bilmedikleri kişileri savunmaya geçen şer ittifakının korktuğu, çekindiği bir şey mi vardır ki paniğe kapılmıştır?" ifadelerini kullandı.

 

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yazılı bir açıklamada bulunarak, Türkiye üzerinde oyunlar kurgulayan "şer cephesi"nin kur manipülasyonu üzerinden sokağı terörize etmek için "rezil" propaganda yürüttüğünü belirtti. Propagandanın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin uyarıları ve hükümetin aldığı tedbirler sayesinde toplumda karşılık bulmadığını aktaran Büyükataman, şöyle devam etti:

 

"ZİLLET İTTİFAKI TEMSİLCİLERİ TEFTİŞİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN KENDİLERİNİ VE PARTİLERİNİ SİPER ETTİ"

 

"Aklıselimi ve kalbiselimi çoktandır terk eden, Türkiye'nin tökezlemesi için çalışan şer ittifakı, halkı umutsuzluğa, paniğe sevk etmek için karanlık mahfillerin felaket senaryolarını dillendirmekten, terör unsurlarıyla birliktelik yapmaktan utanmayacak kadar alçalmıştır. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığının Türkiye'nin bütünlüğüne kasteden terör örgütleri ile irtibatlı ve iltisaklı bazı kişilerin İstanbul Büyükşehir Belediyesinde işe alındığına yönelik tespit ve şikayetler üzerine kapsamlı bir teftiş başlatması yerinde ve değerli bir karardır. Daha önce PKK’nın kayyımı sözde belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığınca görevden el çektirilmesinde görüldüğü üzere zillet ittifakının temsilcileri, gizli ortakları ve yancıları; mezkur teftişin önüne geçmek için kendilerini ve partilerini siper etmiş durumdadır."

Yeni Yorum