29 Şubat Perşembe 2024

Yerli otomobil TOGG Tesla’ya karşı

Yerli otomobil TOGG Tesla’ya karşı

Dünyanın elektrikli otomobil alanında önemli projelerinden biri olarak gösterilen TOGG Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesinde Andreas Mihm imzasıyla yayımlanan haberde büyük bir övgü aldı.

 

 Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesinde "Türkiye, Tesla ve Volkswagen'e meydan okuyor" başlıkla yer alan haberde, Türkiye'nin otomobil macerasından bahsedildi. Cemal Gürsel'in 1961'de başlattığı "Devrim" projesinin başarıya ulaşmadığını kaydeden gazete TOGG'un ise büyük bir potansiyeli olduğunu yazdı.

 

BURSA'DA ÜRETİLECEK

 

Türkiye için çok önemli bir proje olan TOGG'u Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhuriyetin 100. yılında başarıya ulaştırmak istediği belirtildi. Arabanın tek bir şarjla 500 kilometreden fazla gitmeyi garanti ettiği ve yarım saat içinde şarj istasyonunda yüzde 80 şarj olacağını aktaran FAZ, "TOGG'un Tesla, Volkswagen ve diğer tüm potansiyel rakiplere karşı durması bekleniyor" ifadelerini kullandı.

TOGG, Bursa'nın Gemlik ilçesinde üretilecek. 2021 yılında tamamlanacak olan fabrikada, 2 SUV, 1 MPV, 1 sedan ve 1 hatchback model üretilecek.

Yeni Yorum