21 Eylül Salı 2021
3 ay önce

“Asiltürk Saadet'te köklü değişim planlıyor”

“Asiltürk Saadet Partisi’nde sadece yönetimin değişmesini hedeflemiyor. Daha köklü bir değişimi planlıyor” diyen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Saadet Partisi’ne hâkim olan üslubun, siyaset tarzının, hizmet anlayışının ve partinin CHP’nin payandası gibi bir konum edindiği millet ittifakındaki yerinin de değişmesini hedefliyor” ifadelerini kullandı. Oğuzhan Asiltürk’ün Saadet Partisi’ne yönelik çok önemli bir üslup uyarısında bulunduğunu belirten Selvi, şunları kaydetti: “Saadet Partisi’ne niçin oy vermiyorsunuz diye sorunca, gençler de ‘Bizim inançlarımızı savunduğunu duymadık. Basında yer alan haberleri izliyoruz. O parti de diğer partiler gibi sadece iktidarı tenkit ediyor’ diye cevap veriyorlar” dedi. Milli Nizam’dan Milli Selamet’e, Refah Partisi’nden Fazilet’e oradan Saadet Partisi’ne uzanan çizgide Erbakan’ın yanında yer alan Asiltürk, Milli Görüş hareketinin yüzde 1’lik oy oranına sıkışıp kalmasının nedenini görecek kadar bir tecrübeye sahip. O birikimle, “Kamuoyu yoklamalarında desteğimizin çok düşük çıkmasının sebebi, konuşmalarda kullandığımız üslubumuzdur” diyorsa şapkayı öne koyup düşünmek lazım." Asiltürk'ün çok köklü eleştiriler getirdiğini kaydeden Selvi, yazısını şöyle sürdürdü: "Milli Görüş’ün lideri Erbakan’ın üslubuyla bugün Saadet Partisi’ne hâkim olan üslubu kıyaslıyor. “Erbakan Hocamız insanların kalbine, akıl ve mantığına hitap etmeye ömrü boyunca devam etti. Yöneticilerin yaptığı bir hata ve yanlıştan dönmelerini isterken, ‘Bunlar bizim kardeşimizdir’ diye söze başlardı” dedi. YOK OLURUZ Temel Karamollaoğlu başta olmak üzere Saadet Partisi sözcülerinin TV programlarındaki üslubunu dikkatle izliyorum. Bazı noktalarda CHP ve İYİ Parti temsilcileri onların yanında “makul” kalıyor. Ömrü değerlerimize saldırmakla geçen Ahmet Şık’la yarışıyorlar. O nedenle Asiltürk’ün, “Kamuoyu desteğini kazanmak, Erbakan Hocamız gibi davranmakla mümkün olur. Buna dikkat etmezsek Erbakan Hocamızın ifadesiyle önce diğer partiler gibi olur, sonra yok oluruz” uyarısı önemli."

3 ay önce

Memleket Partisi'nde toplu istifa

Memleket Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Kağan Bahçekapılı, Beylikdüzü'nde düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, partiye katılma sürecini anlattı. Bahçekapılı, partide atamalardaki işleyişi eleştirerek, bir grup arkadaşlarıyla durumu Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever'e ilettiklerini ancak bir çözüm bulunamadığını savundu. İnce'yle derdimiz yok Kağan Bahçekapılı, amaçlarının Muharrem İnce'ye ve Memleket Partisine zarar vermek olmadığını dile getirdi. Memleket Partisi eski kurucular kurulu üyesi ve İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Dönmez de Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever'i eleştirdi. Basın toplantısında Bahçekapılı ve Dönmez'in de arasında bulunduğu 20 kişi, partiden istifa ettiğini açıkladı.

3 ay önce

Muharrem İnce'den muhalefete: Siz iktidar olsanız bu milleti perişan edersiniz, anasını ağlatırsınız

CHP'yi ağır ifadelerle eleştirdikten sonra istifa eden ve Memleket Partisi'ni kuran Muharrem İnce, kendisine ekranlarında yer vermeyen muhalif medyaya yüklendi. Partisinin MYK toplantısı sonrası konuşan İnce, CHP'den istifa edip parti kuranların Halk TV'de, KRT'de Tele1'de haber olamayacağını söyledi. PARAYLA SUSTURULMUŞ BİR MUHALEFET BASINI VAR "CHP'li belediyelerden para almamakla, genel merkezden para almamakla susturulmuş bir muhalefet basını var" diyen İnce, muhalif medyanın "Muharrem İnce'yi gösterirseniz, Memleket Partisi'ni gösterirseniz size para vermeyiz" sözleriyle tehdit edildiğini ifade etti. "SİZ İKTİDAR OLSANIZ BU MİLLETİ PERİŞAN EDERSİNİZ, ANASINI AĞLATIRSINIZ" İnce, açıklamasının devamında "Kusura bakmayın ama sizi AKP'den farkınız yok. Hatta daha kötüsünüz. Çok daha kötüsünüz. Siz iktidar olsanız bu milleti perişan edersiniz, anasını ağlatırsınız. Hepinizi beraber göndereceğiz. 'Ne cumhur, ne millet tek yol memleket' diyeceğiz hep birlikte." diye konuştu. GAYE USLUER DE MUHALİF MEDYAYA YÜKLENMİŞTİ Öte yandan geçtiğimiz günlerde Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer, Twitter hesabından muhalif medyaya yüklenmişti. Halk TV, KRT TV ve TELE 1 ekranlarına tüm muhalefet partilerinin çıkarıldığını ancak Memleket Partisi'nin davet edilmediğini belirten Usluer, "Bunu normal olarak mı değerlendireceğiz?" diye sormuştu. Usluer, paylaşımının devamında "Bundan sonra kimse hiçbir kanal için yandaş demesin" ifadesini kullanmıştı.

3 ay önce

Siyaset üniversitede ders anlatmaya benzemez! Girdiği ilk seçimde sadece 17 oy alabildi

Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından ara seçimler yapıldı. Türkiye genelinde 753 yerde sandığa gidildi. Seçim yapılan yerlerden biri de Afyonkarahisar'da bulunan Güney beldesi oldu. DAVUTOĞLU İDDİALI KONUŞMUŞTU Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, seçim öncesi Afyonkarahisar'a giderek vatandaşlardan oy istemişti. Davutoğlu, Afyonkarahisar'ın Güney beldesinde bugün yapılan seçim için iddialı açıklamalarda bulunmuştu. Davutoğlu, "İnşallah hafta sonu da Gelecek Partisi olarak Türkiye'deki ilk seçimimize Güney beldesinde giriyoruz Osman Bey adayımızla birlikte. Bu bizim ilk seçimimiz, ilk zaferimiz olacak inşallah. Ama nihayette zaferin adı Ankara'da olacak Ankara'da." demişti. AK PARTİ FARK ATTI Yapılan seçimde geçerli 1606 oyun 1021’ini alan AK Parti adayı Erol Karabacak belediye başkanı seçildi. Gelecek Partisi'nin adayı Osman Aydepe ise yalnızca 17 alabildi. Öte yandan BBP 405, CHP 38 oy aldı. 

3 ay önce

DEVA Partisi İstanbul İl Yönetimi, görevden alındı

DEVA Partisi İstanbul il yönetiminin görevden alındığı açıklandı. Partiden yapılan açıklamada şöyle denildi: * Partimizin İstanbul İl Yönetimi görülen lüzum üzerine görevden alınmıştır. * İlçe başkanlarımız ve ilçe yönetim kurullarımız ise görevlerine devam etmektedir. * Yeni görevlendirmeler en kısa sürede gerçekleştirilecektir.

3 ay önce

Mustafa Sarıgül 'ABD Türkiye'de muhalefete para veriyor' iddiasını yineledi: Bunun peşini bırakmam

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, AK Parti iktidarının değişmesi için Türkiye'deki muhalefeti destekleyeceğini söyleyen ABD Başkanı Joe Biden'ın, bir muhalefet partisine maddi destek verdiğini öne sürmüştü. Sarıgül, "ABD, Türkiye'de hangi muhalefet partisine maddi destek verdiyse onu mutlaka ve mutlaka açıklamalıdır" demişti. Kırklareli’nin Babaeski ilçesini ziyaret eden Sarıgül, bu söylemini tekrarladı. Amerika Birleşik Devletleri Türkiye’de hangi muhalefet partisini desteklediğini yüzde yüz açıklaması gerektiğini vurgulayan Sarıgül, şunları söyledi: "Bu lafın peşini bırakmam" "Bu lafın peşini bırakmam. Kaçtıkları yere kadar da kovalarım. Amerika Birleşik Devletleri Türkiye’de hangi muhalefet partisine destek veriyorsa hangi muhalefet partisini destekliyorsa onu yüzde yüz açıklayacak. Bu özgürlüklerimize saygısızlıktır."

3 ay önce

Neslihan Çevik Gelecek Partisi'nden istifa etti

Partinin kurucuları arasından yer alan İletişim Başkanı Neslihan Çevik, sosyal medya hesabından bugün itibariyle partiden ayrıldığını paylaştı. Çevik, paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

3 ay önce

Bakan Soylu'dan Devlet Bahçeli'ye teşekkür

Bakan Soylu'nun açıklaması şöyle: "Devlet-i Ebed Müddet" anlayışının Cumhur İttifakı'nda vücut bulan ruhunu, güçlü iradesiyle bir kez daha ortaya koyan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr.Devlet Bahçeli'ye, Türkiye’ye operasyon çekmek isteyenlere karşı bugünkü tarihi hatırlatması için müteşekkiriz." Devlet Bahçeli ne demişti? "Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremeyecek. Buna da hiçbir alçağın gücü ve nefesi yetmeyecek."

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 28 29