15 Haziran Salı 2021
4 gün önce

Muharrem İnce'den muhalefete: Siz iktidar olsanız bu milleti perişan edersiniz, anasını ağlatırsınız

CHP'yi ağır ifadelerle eleştirdikten sonra istifa eden ve Memleket Partisi'ni kuran Muharrem İnce, kendisine ekranlarında yer vermeyen muhalif medyaya yüklendi. Partisinin MYK toplantısı sonrası konuşan İnce, CHP'den istifa edip parti kuranların Halk TV'de, KRT'de Tele1'de haber olamayacağını söyledi. PARAYLA SUSTURULMUŞ BİR MUHALEFET BASINI VAR "CHP'li belediyelerden para almamakla, genel merkezden para almamakla susturulmuş bir muhalefet basını var" diyen İnce, muhalif medyanın "Muharrem İnce'yi gösterirseniz, Memleket Partisi'ni gösterirseniz size para vermeyiz" sözleriyle tehdit edildiğini ifade etti. "SİZ İKTİDAR OLSANIZ BU MİLLETİ PERİŞAN EDERSİNİZ, ANASINI AĞLATIRSINIZ" İnce, açıklamasının devamında "Kusura bakmayın ama sizi AKP'den farkınız yok. Hatta daha kötüsünüz. Çok daha kötüsünüz. Siz iktidar olsanız bu milleti perişan edersiniz, anasını ağlatırsınız. Hepinizi beraber göndereceğiz. 'Ne cumhur, ne millet tek yol memleket' diyeceğiz hep birlikte." diye konuştu. GAYE USLUER DE MUHALİF MEDYAYA YÜKLENMİŞTİ Öte yandan geçtiğimiz günlerde Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer, Twitter hesabından muhalif medyaya yüklenmişti. Halk TV, KRT TV ve TELE 1 ekranlarına tüm muhalefet partilerinin çıkarıldığını ancak Memleket Partisi'nin davet edilmediğini belirten Usluer, "Bunu normal olarak mı değerlendireceğiz?" diye sormuştu. Usluer, paylaşımının devamında "Bundan sonra kimse hiçbir kanal için yandaş demesin" ifadesini kullanmıştı.

1 hafta önce

Siyaset üniversitede ders anlatmaya benzemez! Girdiği ilk seçimde sadece 17 oy alabildi

Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından ara seçimler yapıldı. Türkiye genelinde 753 yerde sandığa gidildi. Seçim yapılan yerlerden biri de Afyonkarahisar'da bulunan Güney beldesi oldu. DAVUTOĞLU İDDİALI KONUŞMUŞTU Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, seçim öncesi Afyonkarahisar'a giderek vatandaşlardan oy istemişti. Davutoğlu, Afyonkarahisar'ın Güney beldesinde bugün yapılan seçim için iddialı açıklamalarda bulunmuştu. Davutoğlu, "İnşallah hafta sonu da Gelecek Partisi olarak Türkiye'deki ilk seçimimize Güney beldesinde giriyoruz Osman Bey adayımızla birlikte. Bu bizim ilk seçimimiz, ilk zaferimiz olacak inşallah. Ama nihayette zaferin adı Ankara'da olacak Ankara'da." demişti. AK PARTİ FARK ATTI Yapılan seçimde geçerli 1606 oyun 1021’ini alan AK Parti adayı Erol Karabacak belediye başkanı seçildi. Gelecek Partisi'nin adayı Osman Aydepe ise yalnızca 17 alabildi. Öte yandan BBP 405, CHP 38 oy aldı. 

1 hafta önce

DEVA Partisi İstanbul İl Yönetimi, görevden alındı

DEVA Partisi İstanbul il yönetiminin görevden alındığı açıklandı. Partiden yapılan açıklamada şöyle denildi: * Partimizin İstanbul İl Yönetimi görülen lüzum üzerine görevden alınmıştır. * İlçe başkanlarımız ve ilçe yönetim kurullarımız ise görevlerine devam etmektedir. * Yeni görevlendirmeler en kısa sürede gerçekleştirilecektir.

1 hafta önce

Mustafa Sarıgül 'ABD Türkiye'de muhalefete para veriyor' iddiasını yineledi: Bunun peşini bırakmam

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, AK Parti iktidarının değişmesi için Türkiye'deki muhalefeti destekleyeceğini söyleyen ABD Başkanı Joe Biden'ın, bir muhalefet partisine maddi destek verdiğini öne sürmüştü. Sarıgül, "ABD, Türkiye'de hangi muhalefet partisine maddi destek verdiyse onu mutlaka ve mutlaka açıklamalıdır" demişti. Kırklareli’nin Babaeski ilçesini ziyaret eden Sarıgül, bu söylemini tekrarladı. Amerika Birleşik Devletleri Türkiye’de hangi muhalefet partisini desteklediğini yüzde yüz açıklaması gerektiğini vurgulayan Sarıgül, şunları söyledi: "Bu lafın peşini bırakmam" "Bu lafın peşini bırakmam. Kaçtıkları yere kadar da kovalarım. Amerika Birleşik Devletleri Türkiye’de hangi muhalefet partisine destek veriyorsa hangi muhalefet partisini destekliyorsa onu yüzde yüz açıklayacak. Bu özgürlüklerimize saygısızlıktır."

1 hafta önce

Neslihan Çevik Gelecek Partisi'nden istifa etti

Partinin kurucuları arasından yer alan İletişim Başkanı Neslihan Çevik, sosyal medya hesabından bugün itibariyle partiden ayrıldığını paylaştı. Çevik, paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

2 hafta önce

Bakan Soylu'dan Devlet Bahçeli'ye teşekkür

Bakan Soylu'nun açıklaması şöyle: "Devlet-i Ebed Müddet" anlayışının Cumhur İttifakı'nda vücut bulan ruhunu, güçlü iradesiyle bir kez daha ortaya koyan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr.Devlet Bahçeli'ye, Türkiye’ye operasyon çekmek isteyenlere karşı bugünkü tarihi hatırlatması için müteşekkiriz." Devlet Bahçeli ne demişti? "Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremeyecek. Buna da hiçbir alçağın gücü ve nefesi yetmeyecek."

4 hafta önce

Memleket Partisi resmen kuruldu, sözcüsü belli oldu

CHP'den istifa ederek Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce'nin Memleket Partisi'nin kuruluşu için yaptığı başvuru kabul edildi. İlk yapılan parti içi seçimde Muharrem İnce Genel Başkan, Gaye Usluer Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü, Hakkı Akalın Genel Sekreter, Hüseyin Avni Aksoy Genel Başkan Yardımcısı, Mehmet Ali Çelebi Genel Başkan Yardımcısı ve Parlemento Sözcüsü seçildi.  "Muharrem İnce oy birliği ile Genel Başkan olarak seçildi" İlk açıklamayı yapan Memleket Partisi Parti Sözcüsü Gaye Usluer, "Bugün hep birlikte Turkiye Cumhuriyeti tarihinde tarihi günlerden birine tanıklık ediyoruz. Sabah saatlerinde İçişleri bakanlığında memleket partisi kurulması için başvuruyu yaptik. 15.00 itibari ile kuruldu belgesi ile genel merkezimize geldik. Bu ülkede yaşayan herkes için geleceğimizi barışla özgürlükle yeniden demokrasiyle taçlandırmak için memleket partisi olarak sizlere söz veriyoruz. Tüzüğümüz gereği ilk genel başkanımızı seçtik. Sayın Muharrem İnce oy birliği ile Genel Başkan olarak seçildi. 82 kişiden oluşan kurucular meclisi gelecekteki parti meclisimizi temsil etmektedir" dedi.

1 ay önce

Nedim Şener’den ‘Ekrem İmamoğlu’na türbe soruşturması’ yorumu: Murat Ongun doğrudur deyince şüphelendim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Fatih Sultan Mehmet Türbesinde elleri arkadan bağlanmış şekilde yürüdüğü için soruşturma başlattı' iddiasını ortaya attı. Habere ilişkin açıklama yapan İBB Sözcüsü Murat Ongun ise "Cumhuriyet Gazetesi'nde Barış Pehlivan imzalı köşe yazısında belirtilen bilgiler ne yazık ki DOĞRUDUR. Niyet okuma odaklı, izandan yoksun yeni bir soruşturma hazırlığı için Başkanımızın ifadesi istenmiştir." ifadeleriyle haberin doğru olduğunu iddia etti. İÇİŞLERİ HABERİ BOŞA ÇIKARDI İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında çıkan soruşturma açıldığına dair haberlere ilişkin açıklama yaptı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Bahse konu haberde yer aldığının aksine, Bakanlığımızca yapılan işlem bir soruşturma olmayıp, Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine başlatılmış bir ön inceleme niteliğindedir." denildi. NEDİM ŞENER: ONGUN DOĞRUDUR DEDİĞİNDE ŞÜPHEYE DÜŞTÜM Gazeteci Nedim Şener İmamoğlu ile ilgili oluşturulan 'mağduriyet algısı' için Murat Ongun'u işaret etti. Şener, "Murat Ongun, bu bilgiler doğrudur dediği zaman şüpheye düştüm. Bunun içinde mutlaka bir yalan bir algı operasyonu var dedim, o zaman şüphe etmeye başladım. Çünkü daha önce Fazilet Durağında da 'organize kötülük' haberlerini yayan ve İmamoğlu'na suikast haberinin arkasından sonra gerçeğe aykırı açıklamalar yapan oydu" ifadelerini kullandı. FAİZLET DURAĞI OLAYI İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Mart 2020 tarihinde Fazilet Durağından hiç yolcu binmemesine rağmen 47 yolcunun bindiği iddia ederek, "Otobüse biniş görüntülerini izledim ben. Kanım dondu" demişti.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 27 28