29 Kasım Çarşamba 2023

6'lı masada bomba kulis! Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına onay çıktı mı?

6'lı masada bomba kulis! Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına onay çıktı mı?

Türk Medya Temsilcisi Melik Yiğitel, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Kemal Kılıçdaroğlu'nu veto eden İYİ Parti lideri Meral Akşener'le anlaşmaya varıldığını iddia etti.

 

6'lı masada İYİ Parti lideri Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığını veto ettiği iddia edilmişti. 

 

Sık sık İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu desteklediğini açıklayan Meral Akşener'in Kılıçdaroğlu'na onay vermediği kulis bilgileri arasında yer aldı.

 

DİKKAT ÇEKEN KULİS BİLGİSİ

 

Ülke TV ekranlarında Melik Yiğitel, Zafer Şahin, Şamil Tayyar’ın katılımıyla gerçekleşen Akşam Baskısı'nda yine çok konuşulacak kulis bilgisi paylaşıldı.

 

CHP İYİ PARTİ'Yİ İKNA ETTİ!

 

Türk Medya Temsilcisi Melik Yiğitel, CHP'nin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda İYİ Parti'yi ikna ettiğini paylaştı.

 

İYİ PARTİ VE CHP ARASINDA KILIÇDAROĞLU ANLAŞMASI

 

Üst düzey CHP'li yöneticiyle konuştuğunu belirten Yiğitel, ''Kemal Bey'in çatı adaylığı bitti. Bitti derken çatı adaylığı garantilendi. Benim konuştuğum kişi, ''Bütün pürüzler giderildi. İYİ Parti ikna oldu.' dedi. İYİ Parti'yi şöyle ikna etmişler. Tek bir cumhurbaşkanı yardımcısı ve yetkili. Diğerlerine cumhurbaşkanlığı yardımcılığı yok. Bakanlık var. Bu anlaşma İYİ Parti ile CHP arasında. Masada da problem çok çıkmaz diyorlar. CHP Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda Meral Hanım'ı büyük ölçüde ikna etti.'' ifadelerini kullandı.

 

GÖZLER 6'LI MASANIN 11'İNCİ TOPLANTISINDA!

 

Aday belirsizliğinin sürdüğü 6’lı masada gözler Cumhurbaşkanı adayının ele alınmasının beklendiği 26 Ocak tarihine çevrildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde gerçekleşecek olan toplantı ile 6’lı masa 11’inci kez bir araya gelmiş olacak.

Yeni Yorum