16 Nisan Salı 2024

Aytun Çıray: Operasyon kara listeyle başlatıldı

Aytun Çıray: Operasyon kara listeyle başlatıldı

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Meral Akşener’in “İYİ Parti’ye operasyon yapılıyor” sözlerine cevap verdi. Çıray, "Bir operasyon varsa bunu ‘Aşağıdaki listedekiler seçilmeyecek’ diyerek kara listeyi çıkaranlar, onu organize edenler başlatmıştır" dedi.

 

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ’ın bir televizyon programındaki iddialarına cevap veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin yüzde 15 seviyelerine yaklaştığını ve bu nedenle operasyonlara maruz kaldıklarını iddia etmişti.

 

"Saldırı olmasını bekliyoruz" demişti

 

Akşener, "Biz partimize bir saldırının olacağını bekliyorduk elbette. Çünkü araştırma şirketlerinde 13 ile 15 arasında sonuçlar bulununca, kış kışlığını her zaman yapar, onu biliyorduk" demişti.

 

"Operasyonu listeyi hazırlayanlar yapıyor"

 

Akşener’in bu sözlerine, parti içinde krize neden olan ‘oy verilmeyecekler listesinde’ adı geçen İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, cevap verdi. Cumhuriyet Gazetesi’nden İpek Özbey'e konuşan Çıray, “Ortada İyi Parti’ye bir operasyon varsa bunu ‘Aşağıdaki listedekiler seçilmeyecek’ diyerek kara listeyi çıkaranlar, onu organize edenler başlatmıştır” dedi.

 

Kaynak: Yeni Şafak, Cumhuriyet

Yeni Yorum