21 Mayıs Salı 2024

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun seçim çağrısına yanıt: Seçim 2023'te, adayımız Erdoğan

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun seçim çağrısına yanıt: Seçim 2023'te, adayımız Erdoğan

CHP Başkanı Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına MHP lideri Devlet Bahçeli, 'Seçim isteği sipariş ve hezeyan. Daha çok söyleyeni değil söyleteni merak ediyorum. 2023'te Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır' dedi.

 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

 

"Teröristler Hatay'daki sözde kutsal ateşi selamlamışlar ve yangınların sorumluluğunu üstlenmişlerdir. Bildiğimiz bir şey varsa o da şudur: Bunlar iblisin çocukları, ifridin çaşıtları, ihanetin çakallarıdır. Kimin çocukları oldukları meçhul olan bu şerefsizlerin kısa zamanda yakalanıp yaktıkları kadar yakılmaları, dahası yaptıkları her kötülük ve menfur eylemlerden dolayı hesaba çekilmeleri en acil hukuk ihtiyacıdır.

 

Terörist devlet Ermenistan Dağlık Karabağ'dan çekilmeden, işgal ettiği toprakları hak sahibi Azerbaycan'a teslim etmeden silahları indirmek, ateşi sona erdirmek, masalarda çözüm aramak cinayetlerin, rezaletlerin ve zulmetin meşrulaşması demektir.

 

Bakü'yü hedef yapanların, Erivan'ın bir gece ansızın bedel ödeyeceğini ne akıllarından ne kabus dolu anılarından çıkarmamaları hayatları ve güvenlikleri açısından makul davranıştır.

 

MHP, genel seçimlerinin zamanında yapılmasından, sandığın 2023 yılının Haziran ayında kurulmasından yana. Bu tutarlılığımızı ve kararlılığımızı muhafaza edeceğiz. Erken seçim tartışması boşuna emek ve nefes israf etmektir.

 

Seçim isteği sipariş ve hezeyandır. Daha çok söyleyeni değil söyleteni merak ediyorum. 2023'te Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır."

 

Yeni Yorum