29 Şubat Perşembe 2024

CHP milletvekili, CHP'liyi polisle tehdit etti

CHP milletvekili, CHP'liyi polisle tehdit etti

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, partisinin ilçe kongresinde kendisine tepki gösteren bir partiliyi, polis çağırıp salondan attırmakla tehdit etti.

 

Çorum Devlet Tiyatro Salonu’nda düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) merkez ilçe kongresine katılan Çorum Milletvekili Tufan Köse, konuşması sırasında salonda bulunan partili ile sözlü tartışmaya girdi. Partilinin tepkisini yüksek sesle dile getirmesi üzerine Köse, “Konuştun dinledik. Dinle artık. Otur yerine. Dinlemiyorsan polis çağırıp çıkarttırırım seni” dedi. Köse’nin bu sözleri salonda bulunan partililerin tepkisine neden oldu.

 

Olay üzerine diğer partililer, Köse’ye tepki göstererek, “Sen bir milletvekili olarak vatandaşa polis çağırıp çıkarttırırım diyemezsin” dedi. Partilinin bu sözleri salondan büyük alkış aldı.

Ardından konuşmasına devam eden Köse, “Burada kongrenin selameti bozuluyor. Dinlemek isteyen arkadaşlar dinleyemiyorlar. O arkadaş hâlâ burada kalacak mı? Bunu mu diyorsunuz?” ifadelerini kullandı. Salondan “Evet” seslerinin yükselmesinin ardından da Milletvekili Köse, “Yazıklar olsun. Dinlemiyorsunuz. Böyle bir şey doğru mudur? Böyle bir disiplinsizliğine CHP’nin merkez ilçe kongre üyeleri izin verir mi” dedi.

Bu sırada araya giren divan başkanı CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, “Burada olanların parti disiplinine ve ahlakına uyması şart. 

 

Oturduğunuz yerden söz atamazsınız. Hele de bir bölge milletvekiline söz atamazsınız. Müsaade edin oturduğunuz yerden bağırıp durmayın. Kürsüde söz hakkı verdik. Gelirsiniz, eleştirirsiniz, oturursunuz. Oturduğunuz yerden laf atamazsınız. Kimse kimseye atmadı. Attırmıyorum da. Parti disiplini gereği buna uyacaksınız” diyerek partilileri sakinleştirdi.

Yeni Yorum