16 Nisan Salı 2024

Fotoğraftan kesilen İnce'den sert tepki: Bölücü kimmiş herkes görmüş oldu

Fotoğraftan kesilen İnce'den sert tepki: Bölücü kimmiş herkes görmüş oldu

Gazeteci Bekir Coşkun'un cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla yan yana saf tutan Muharrem İnce, CHP'nin paylaştığı fotoğraflardan kesilmişti. Duruma tepki gösteren İnce, "Partide bölücü kimmiş herkes görmüş oldu." dedi.

 

CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, ‘Bin Günde Memleket Hareketi' sloganıyla başlattığı, tüm şehirleri ziyaret etmeyi hedefleyen mitinglerini sürdürüyor.

 

Sakarya ve Kocaeli'de gerçekleştireceği ziyaretler öncesinde Yalova’daki evinde açıklamalarda bulunan Muharrem İnce, yaptığı açıklamada, gazeteci Bekir Coşkun'un cenaze töreninde Kılıçdaroğlu’nun solunda yer tuttuğu fotoğraf karesinin, kendisinin bulunduğu bölüm kesilerek paylaşmasına tepki gösterdi.

 

"PARTİDE BÖLÜCÜ KİMMİŞ HERKES GÖRMÜŞ OLDU"

 

Fotoğraf karesini kesenleri bölücülükle suçlayan İnce, "O fotoğrafı çeken, fotoğrafın CHP'nin resmi sitesinde yayınlanmasına izin verenlere teşekkür ediyorum. Partide bölücü kimmiş herkes görmüş oldu.

 

Evet, partide bölücüler var. Onların da kim olduğunu, oto fotoğrafı yayan kişi, çeken kişi, ona onay veren kişiye bölücülerin kim olduğunu gösterdiği için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"MUHALEFET KENDİNE BAKSIN"

 

Muhalefetin 'Dış güçler bizi karıştırmak istiyorlar' gibi söylemlerden vazgeçmesi gerektiğini söyleyen İnce, şöyle devam etti:

 

"Muhalefet büyümüyor, küçülüyor. Muhalefetin yalanı 'Bizi saray karıştırıyor. Bize müdahale ediyorlar' şeklinde bir tavır koyuyorlar. Baktığımızda CHP'nin bir yetkilisi 'Ben Atatürk demem' diyorsa bunu kim söyletiyor. Peki kurultayın yetki vermediği kişileri, seçmediği kişileri aynı göreve iki satır yazıyla atıyorsan, bunu kim yapıyor.

 

Azerbaycan konusunda, partiden farklı açıklamalar yapıyorsan bunun sarayla ne alakası var. İskambil kağıdıyla ekonomiyi düzeltmeye çalışıyorsan kendine bakacaksın. Partinin genel başkanı ile cumhurbaşkanı adayı bir cenazede yan yana gelmiş. Değerli bir ağabeyimizi son yolculuğuna uğurlarken çekilen fotoğrafı sen kesiyorsan, kendini tartışmaya açıyorsan kendine bakacaksın. Hem hata yapacaksın hem de suçlu arayacaksın.

 

Bölücünün de kim olduğu, yanlışı da kimin yaptığı, kimin karıştırdığı ortadadır. İktidarın karıştıracak takati yok. Biraz akıllı bir muhalefet olsa bunları göndereceğiz ama önce muhalefet kendine baksın. 'Dış güçler bizi karıştırmak istiyorlar' gibi söylemlerden bir an önce vazgeçmeleri lazım."

 

Kaynak: superhaber.tv

Yeni Yorum