25 Şubat Pazar 2024

Güneysu İlçe Başkanı Ali Öztürk, İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık’ın FETÖ'cü olduğunu iddia etti

Güneysu İlçe Başkanı Ali Öztürk, İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık’ın FETÖ'cü olduğunu iddia etti

İYİ Parti içindeki "FETÖ'cü" suçlamalarına bir yenisi eklendi. Güneysu İlçe Başkanı Ali Öztürk, İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık’ın FETÖ'cü olduğunu iddia etti. Öztürk "Daha önce FETÖ’den yargılanan Rize İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Özyanık onu deşifre edeceğimden korktuğu için beni partiden ihraç etme kararı aldı" dedi.

 

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik FETÖ'cü suçlamasının ardından benzer bir olay Rize'de de yaşandı.

 

Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk, İl Başkanı Ayşegül Akyıldız Özyanık’ın FETÖ’cü olduğunu iddia etti.

 

"FETÖ'den yargılanan il başkanı onu deşifre etmemden korktu"

 

Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk, oy çokluğuyla partisinden ihraç edilmesinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Daha önce FETÖ’den yargılanan Rize İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Özyanık onu deşifre edeceğimden korktuğu için beni partiden ihraç etme kararı aldı" dedi.

 

"Partimin zarar görmemesi adına ciddiye almıyorum"

 

Öztürk'ün iddialarına İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Akyıldız Özyanık tepki gösterdi. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Özyanık şu ifadeleri kullandı:

 

"Bir şahıs bana FETÖ’cü isnadında bulunmuş. Benim ne olup olmadığımı herkes bilir, çok şükür en iyisini devletim bilir. Bana FETÖ’cü isnadında bulunan şahsa ve bulunmak isteyebileceklere açıkça çağrıda bulunuyorum. Benimle ilgili ne biliyorsanız, elinizde ne tür bilgi, belge varsa yarından itibaren derhal savcılığa versin. Vermeyen alçaktır, namerttir, şerefsizdir. Partimin zarar görmemesi adına daha önce ciddiye almadım. Yine ciddiye almıyorum."

 

Kaynak: Yeni Şafak

Yeni Yorum