28 Mayıs Salı 2024

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk’tan Ümit Özdağ’a destek

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk’tan Ümit Özdağ’a destek

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, ilçe ve il başkanlarının Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin, 'Şiddetle kınıyorum' dedi.

 

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, 81 il başkanının Ümit Özdağ hakkında, "İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun 'FETÖ'cü olduğu" şeklindeki açıklaması nedeniyle suç duyurusunda bulunmaları hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

 

'Bu tavır her şeyden önce adil değil'

 

Koncuk, 81 il başkanının suç duyurusunu doğru bulmadığını dile getirerek, "İYİ Parti'nin kuruculuğunu yapmış bir milletvekiline karşı bu tavır her şeyden önce adil değil. Siz partinin adını İYİ Parti koyacaksınız ama iyi olmayı işinize geldiği zaman tercih edeceksiniz, gelmediği zaman tercih etmeyeceksiniz. Böyle bir anlayış olur mu? Bu sakat bir anlayıştır. Bu, bir siyasi harekete hiçbir şey kazandırmaz, sadece tartışılmasını sağlar" diye konuştu.

 

"Kongrede bu partinin 10 vekili kara listeye alınıp aşağılanırken, hakarete uğrarken ne yaptınız?" diye soran Koncuk, şunları söyledi:

 

"Önce bunun cevabını verin. Bunlar ahlaksız mıydı, ihanet mi ettiler? Net söylüyorum, bunun cevabını vermeden kimsenin alabileceği bir yol yok. Koca bir ayıptır. Bu çifte standart yanlıştır. Bir siyasi parti adaletten, haktan, hukuktan bahsediyorsa önce lekelenmeye çalışılan kendi milletvekillerine sahip çıkmalıdır. İl başkanlarımızın bu 10 milletvekiliyle bir problemi mi vardı? Kurucular Kurulu üyeleriyle sorunları mı vardı? Bu adım olayı büyütmektir. Bu adım bir partiye yakışmaz, bu anlayışı şiddetle kınıyorum. Yazıklar olsun."

 

 

Yeni Yorum