24 Mayıs Cuma 2024

Kaftancıoğlu’nun koltuğu sallantıda! Eren Erdem kazan kaldırıyor

Kaftancıoğlu’nun koltuğu sallantıda! Eren Erdem kazan kaldırıyor

CHP’de 2020 Nisan ayı ortalarında yapılması planlanan 37. Olağan Kurultay takvimi süreci devam ediyor. Eren Erdem Erdem, sürece dair flaş değerlendirmelerde bulundu.  

 

CHP İstanbul İl Başkanlığı için olası adaylar arasında eski milletvekili ve halen CHP PM üyesi olan Eren Erdem’in de ismi dikkat çekiyor. Erdem bu konuyla ilgili olarak daha önce basına yansıyan demeçlerinde görevden kaçmayacağını söyleyerek, aday olmasını isteyenlere umut vermişti.  

Devam eden kurultay sürecinde ilçeleri ziyaret ederek partililerle görüşen ve tabanın nabzını tutan Erdem, Independent Türkçe’ye süreçle alakalı değerlendirmelerde bulundu.

 

“Partililerimizle bir araya geliyorum. İnsanlar bana aday olmam yönünde görüşlerini, dileklerini söylüyorlar. Ben özel bir çalışma içinde değilim. Ancak tabanda böyle bir talep var. Bu talep önümüze görev olarak konulursa görevden kaçacak kişiler değiliz. Örgütün ne istediğini anlamaya çalışıyorum. Benim olmam gerektiğini söyleyenleri de Canan Hanım’ın devam etmesi gerektiğini söyleyenleri de dinliyorum. Şu an İstanbul il başkanlığı için çalışma yapmıyorum. Benim adım üzerinden böyle bir tartışma yürüyor bu da örgütlerin, partililerin teveccühüdür. Vaadim şudur budur diye çalışma içinde değilim. Şu an örgütümü geziyorum, insanları dinliyorum kucaklaşıyorum.” diyen Erdem sözlerini şöyle bitirdi: Ne mutlu ki bana CHP örgütü bana güveniyor ve bana böyle görevleri uygun görüyorlar.

 

 

Yeni Yorum