29 Kasım Çarşamba 2023

İBB toplu ulaşımı yine görmedi

İBB toplu ulaşımı yine görmedi

Covid-19 salgınına karşı yeni tedbirler açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımı yine unuttu. İSMEK kursları, kültür merkezleri, spor salonları ve müzeleri kapatma kararı aldıklarını duyuran İBB tüm eleştiri ve çağrılara rağmen salgının yayılmasında en fazla etkisi olan toplu ulaşımda araç ve sefer sayılarını artırmayı gündemine almadı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla İSMEK kursları, spor salonları, kültür merkezleri ve müzeleri kapalı tutacak. Karar İBB’den yapılan açıklamayla duyuruldu.

 

Oysa salgının yayılmasına karşı birinci derecede tedbir alınması gereken alan toplu ulaşım ama tüm eleştiri ve çağrılara rağmen araç ve sefer sayıları artırılmıyor. Böylelikle toplu ulaşımda yoğunluk sebebiyle sosyal mesafe ortadan kalkıyor.

 

İSTANBULLULAR TEPKİLİ…

 

Salgına davetiye çıkartan durumların görüntü ve fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıp İBB’ye hemen her gün “Belediye otobüslerinin sefer sayıları artırılsın” çağrıları yapıyorlar ama nafile. İBB’nin son açıklamasında da bu talebe karşılık gelecek bir uygulamadan söz edilmiyor. 

 

Kaynak: Akşam

Yeni Yorum