24 Haziran Pazartesi 2024

Türk Tabipler Birliği'nin siyasi tavrı tepki topladı: Koronavirüs salgını yaşanırken eylem başlattılar

Türk Tabipler Birliği'nin siyasi tavrı tepki topladı: Koronavirüs salgını yaşanırken eylem başlattılar

Türk Tabipler Birliği koronavirüs salgını yaşanırken sosyal medya üzerinden her gün yaptıkları provokatif açıklamalar ile tepki topladı. Koronavirüs ile mücadelede ikinci dalga yaklaşırken Tabipler Birliği, hükümeti hedef göstererek yaptıkları 'yönetemiyorsunuz' eylemi gündeme oturdu. Tabipler Birliği, Suriye'de ve yurt içinde yürütülen bir çok terör operasyonuna karşı çıkmıştı. Birliğin bilinen herhangi bir bilimsel ya da tıbbi çalışması yok.

 

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'derhal kapatılsın' diyerek gündeme oturan Türk Tabipler Birliği'nin devleti ve hükümeti hedef göstermesi bardağı taşıran son damla oldu. Birlik, daha önce Afrin harekatına 'savaş' diyerek tepki toplamış ve terör örgütüne yönelik hem yurt içinde hem de yurt dışındaki operasyonlara karşı çıkmıştı

 

SİYASİ AÇIKLAMALARI TEPKİ TOPLADI

 

Birliğin hiçbir bilimsel çalışması olmadan muhalefet partisi gibi sürekli sosyal medyadan siyasi açıklamalar yaparak hükümeti hedef göstermesi tepki topladı. Birlik, son olarak koronavirüs salgının ikinci dalga yaklaşırken sağlıkçıları eyleme sürüklemek istemesi ve 'yönetemiyorsunuz' açıklaması ile gündeme oturdu. Bunun üzerine sosyal medyada büyük tepki toplayan birliğe en sert çıkış MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi.

 

 

Yeni Yorum